שתף קטע נבחר

סמכויות המבקר ב"ביבי-טורס" - להצבעה חוזרת

היועץ המשפטי לכנסת קבע שלמרות הטענות למחטף ההצבעה בוועדה לביקורת המדינה היתה חוקית, אך דיון מחודש בסמכויות החריגות שמבקש מבקר המדינה יתקיים ביום שלישי

היועץ המשפטי של הכנסת איפשר הצבעה נוספת, למרות שקבע כי ההצבעה הראשונית היתה חוקית, וביום שלישי הקרוב שוב תעלה לדיון סוגיית הסמכויות החריגות שמבקש מבקר המדינה - כדי לחקור את פרשת "ביבי-טורס". המבקר מיכה לינדנשטראוס, שהודיע אתמול (ה') כי יחל בבדיקת מימון נסיעותיו של ראש הממשלה, צפוי לבקש קבלת סמכות חריגה לעובד במשרדו, אך עוד לפני כן תידרש הוועדה לביקורת המדינה לאשר מחדש את הסמכות שניתנה לעוזרו למאבק בשחיתות, נחום לוי.

 

הדיון המחודש של הוועדה לביקורת המדינה בהרחבת סמכויות חוקר משרד מבקר המדינה בחקירת הפרשה ייערך ביום שלישי בשבוע הבא. הנהלת הוועדה הודיעה לחבריה על המועד, שנקבע בעקבות החלטת היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון, לקיים את ההצבעה מחדש. ינון הבהיר כי לא נפל פגם בהצבעה הראשונית, אך אישר לקיים דיון מחודש, בעקבות בקשת חברי כנסת מהקואליציה, ועל פי התקנון.

 

בינתיים, פנה למבקר יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יריב לוין מהליכוד, בדרישה לחקור

 את נורמת הנסיעות באופן כללי. לוין ביקש להפעיל את מידת השוויוניות בחקירת פרשת מימון טיסותיו של ראש הממשלה וציין כי חברי כנסת רבים קיבלו אישור וטסו, כפי שעשה נתניהו כשר אוצר וחבר כנסת. לדברי לוין, יש צורך לבדוק את הנורמה הכללית הנהוגה במערכת הפוליטית. 

 

לינדנשטראוס הודיע כי יבדוק את מימון טיסתו של נתניהו על ידי גורמים פרטיים שלא על פי "הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים". בנוסף הוא יבדוק את ההוראות הנוגעות לתרומות למימון הפריימריז. הוא צפוי לבקש מהוועדה לביקורת המדינה להעניק סמכות מיוחדת למנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה בירושלים, יובל חיו - האיש שירכז את הבדיקה בפרשה.

 

"זה נהפך לטקס קבוע של צניעות והתחסדות וזה די, חייבים להפסיק את זה", אמרה שרה נתניהו בהתייחסות ראשונה לפרשת מימון הטיסות. "יש כאן כוונה להרע, לפגוע בראש הממשלה, לפגוע בו דרכי. זה הכי קל לפגוע בו דרכי. יש ניסיון לעוות את הדמות שלי ואין לי כוח כבר לזה. אז הזמנתי שוקו! מה הביג דיל? מאיפה הצביעות הזו?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. מה הסמכויות שיקבל?
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. המבקר בודק
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים