שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פעוטה נפלה 5 קומות - ויצאה עם חתך בלבד
  אביה של הפעוטה מקריית מלאכי היה בטוח שהנורא מכל קרה לאחר שנשמטה מידו ונפלה מהקומה החמישית לקומת הקרקע, אבל בדיקה בבית החולים העלתה כי היא רק נחתכה בגבה הימנית. גם הפרדמיקים התקשו להאמין: "ממש נס"

  "לראות ולא להאמין". כך תיאר פרמדיק מד"א, שמוליק הרטמן, את המחזה המדהים שראה הבוקר (שבת) בקריית מלאכי - פעוטה בת שנתיים שנפלה מהקומה החמישית לקומת הקרקע בבניין מגורים יצאה עם חתך בלבד.

   

   

  הפעוטה נשמטה מידו של אביה בזמן שעלה לדירתו בקומה השישית עם שני ילדיו, ונפלה דרך הפיר לקומת הקרקע. הוא סיפר כי לא היה מסוגל לרדת למטה כדי לבחון את מצבה משום שהיה בטוח שנהרגה בנפילה. לכן, נשאר בקומה החמישית עד לבוא הפרמדיקים. 


  הבניין שבו נפלה הפעוטה. מצבה קל מאוד (צילום: צפריר אביוב)

   

  "הגענו תוך 3-4 דקות למקום", סיפר הרטמן, "השכנים היו אלה שהזעיקו אותנו, והאב עוד

  היה בקומה החמישית כשילד אחר בידיו. הבחנו בפעוטה על הרצפה, שהייתה בהכרה מלאה. ערכנו בדיקה כללית מהירה, והבחנו בדימום בראשה".

   

  "החשש שלנו היה כי היא סובלת מפגיעת ראש פנימית", הסביר הפרמדיק, "'הטסנו' אותה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים שיבא בתל-השומר, בליווי האב. בדרך היא הייתה בהכרה מלאה ובכתה – שום דבר לא הצביע על אי-יציבות במצבה. בבית החולים נערך לה מיד צילום CT ראש, והתברר כי אין לה שום פגיעה, למעט חתך בגבה הימנית, וזה היה מקור הדימום. ממש נס".  

   

  הפרמדיק סיפר כי האב היה שרוי בהלם ולא האמין למתרחש סביבו, ורק אחרי הצילום שאישר כי בתו במצב בריאותי תקין הוא החל לדבר וסיפר על שאירע. מבית החולים נמסר כי התינוקת תישאר להשגחה במחלקה לטיפול נמרץ ילדים עד מחר, על אף שמצבה כרגע מוגדר קל מאוד ואין כלל חשש לחייה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חדר המדרגות שבו נפלה הפעוטה
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים