שתף קטע נבחר

צה"ל עצר פעילי שמאל שהפגינו בכפר בית אומר

17 פעילים מארגון "סולידריות שייח ג'ראח" עוכבו לחקירה וארבעה מתוכם נעצרו בכניסה לכפר בית אומר באזור חברון. המפגינים מחו על חסימת הכניסה לכפר. צה"ל בתגובה: "אין עוצר, אולם ננקטים אמצעים על מנת להפחית את ידויי האבנים"

כוחות צה"ל עיכבו בצהריים (שבת) לחקירה 17 פעילים מארגון "סולידריות שייח ג'ראח" שהפגינו בכפר בית אומר באזור חברון, ועצרו ארבעה מתוכם. הפעילים, שהפגינו לציון יום האדמה ובמחאה על חסימת הכניסה לכפר על ידי צה"ל, טענו כי החיילים סירבו להראות להם צו המורה על שטח צבאי סגור והיכו אותם.

 


המפגינות והחיילים (צילום: Anne Paq/Activestills.org)

 

בצה"ל הדגישו כי "לא קיים סגר או עוצר על בית אומר, אולם ננקטים אמצעים על מנת להפחית את ידויי האבנים על כלי רכב ישראלים באזור".

 

ליהי יפה, אחת מפעילי הארגון שעיכב צה"ל, טענה כי היא וחבריה "לא הפרו כל חוק": "החיילים אמרו שמדובר בשטח צבאי סגור וסרבו להראות את הצו. הם היו מאוד אגרסיביים. אחד מהפעילים שלנו קיבל אגרוף, חולצתו נקרעה והוא נדחף. בשלב מאוחר יותר נורה לעברנו רימון הלם". אסף שרון, החבר אף הוא ב"סולידריות שייח ג'ארח", הוסיף: "אנחנו מוחים על הסגר המתמשך על בית אומר, בעקבות ירי של מתנחלים ממנו נפצעו שני תושבי הכפר לפני כשבועיים".

 

תושבי בית אומר טענו השבוע כי צה"ל חסם את הכניסות לכפר, באופן שמעניש את התושבים "באופן קולקטיבי", בעקבות יידויי אבנים על מכוניות בכביש 60. 

 

ראש המועצה, נסרי סבארנה, אמר השבוע ל-ynet כי האימאמים במסגדים גינו את תופעת השלכת האבנים והזהירו את הצעירים מלהמשיך בכך. "אין לנו שליטה מוחלטת על כל אדם בכפר", הסביר סבארנה והיפנה את האשמה לעבר המתנחלים: "אנחנו מצדנו מנסים להפחית את רמת האלימות, אבל כשמתנחל זורק אבנים על פלסטינים אז חוסמים את הכניסה להתנחלות שלו?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימותים בבית אומר, היום
צילום: Anne Paq/Activestills.org
מומלצים