שתף קטע נבחר

צפו: חיילים קיללו "בן זונה" ודחפו פעילי שמאל

מאחורי הדיווח על מעצר פעילי שמאל בבית אומר ליד חברון עומדת התנהלות שנויה במחלוקת של חיילים. בסרטון שהגיע לידי ynet, נראים החיילים מפעילים כוח ומקללים. דובר צה"ל: "הסרט ערוך ומגמתי. הם מוזמנים להתלונן"

במהלך הפגנה של פעילי שמאל בכפר בית אומר שבאזור בית לחם, עצרו חיילי צה"ל 17 מהפעילים. בסרטון שבו תצפו - שהגיע אמש (שבת) לידי ynet - תיעדו הפעילים כיצד החיילים מפעילים נגדם כוח ומקללים. אחד החיילים תועד כשאמר באוזנו של פעיל "אחושרמוטה גיי, בן זונה". כאשר אמר לו הפעיל שאינו שומע, צרח החייל את הקללה באוזנו.

 

 

העימות האלים פרץ כאשר אחד הפעילים שאל את אחד החיילים "על מה אתה עוצר אותי?". הפעילים האחרים קראו "תפסיקו, תעזבו אותו", אך הפעלת הכוח נמשכה, כאשר חייל אחר תועד מכה פעיל בצווארו והודף אותו. השיא הגיע כאשר אחד החיילים צעק וקילל באוזנו של אחד הפעילים, ואחר כך אמר לו "לך יא ערבי, יא בן זונה". הפעילים, בהם גם נערים, נהדפו.

 

בסופו של העימות עוכבו לחקירה 17 פעילי שמאל מארגון "סולידריות שייח ג'ראח", וארבעה מהם נעצרו. בצה"ל דחו את טענות הפעילים, שמחו נגד חסימת הכניסה לפר, והדגישו כי "לא קיים סגר או עוצר על בית אומר, אולם ננקטים אמצעים על מנת להפחית את ידויי האבנים על כלי רכב ישראליים באזור".

 

מדובר צה"ל נמסר בעקבות פרסום הסרטון כי "נראה על פניו שמדובר בסרט ערוך ומגמתי. אם הארגון רוצה להגיש תלונה, היא תיבחן בדרכים המקובלות".

 

ליהי יפה, אחת מפעילי הארגון שעיכב צה"ל, טענה כי היא וחבריה לא הפרו כל חוק: "החיילים אמרו שמדובר בשטח צבאי סגור וסרבו להראות את הצו. הם היו מאוד אגרסיביים. אחד מהפעילים שלנו קיבל אגרוף, חולצתו נקרעה והוא נדחף. בשלב מאוחר יותר נורה לעברנו רימון הלם". אסף שרון, החבר אף הוא ב"סולידריות שייח ג'ראח", הוסיף: "אנחנו מוחים על הסגר המתמשך על בית אומר, בעקבות ירי של מתנחלים ממנו נפצעו שני תושבי הכפר לפני כשבועיים". 

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/04/2011 23:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים הופלו
צילום: סולידאריות שיח ג'ראח
קללה וצעקה
צילום: סולידאריות שיח ג'ראח
מומלצים