שתף קטע נבחר

אחרי גולדסטון: ישראל ביתנו תקדם חקירת השמאל

ח"כ פאינה קירשנבאום תקדם את ההצבעה על הקמת ועדת החקירה לארגונים שהעבירו מידע לגולדסטון, שהתחרט על ממצאי הדו"ח: "הארגונים מסתתרים מאחורי הסינר שלו ולא מודים בטעותם ובכך שהמידע שהעבירו היה מעוות ושקרי"

אחרי ההכאה על חטא של גולדסטון, בישראל ביתנו מתכוונים לקדם במלוא המרץ את חקירת ארגוני השמאל. ח"כ פאינה קירשנבאום הודיעה בצהריים (יום א') כי בכוונתה לפעול לכך שההצבעה על ועדת חקירה פרלמנטרית לארגוני השמאל תתקיים מיד עם תחילת מושב הקיץ.

 

קירשנבאום קראה לארגונים שהעבירו מידע לוועדת גולדסטון לערוך בדק בית. "אל לנו לשכוח כי גולדסטון לא פעל לבדו. סייעו לו ארגונים ישראליים שהעבירו חומרים רבים, ברובם מעוותי מציאות במקרה הטוב, אשר ציירו תמונה מעוותת כאילו צה"ל ביצע פשעי מלחמה במהלך המבצע".


גולדסטון ברצועת עזה. "הודה בטעות" (צילום: AP) 

 

לדבריה, "ארגונים ישראליים אלה פוגעים פגיעה קשה בחיילי צה"ל ומפקדיו". היא קבעה כי "סיועם לדו"ח גולדסטון המגמתי, שהאמת ביחס אליו יוצאת לאור בימים אלה, רק מחזק את הטענה כי צריך לחקור את מימונם על מנת להבין מדוע פעילותם כה קיצונית ולא מדויקת, בלשון המעטה".

 

קירשנבאום אמרה, כי לגולדסטון "עוד הייתה היושרה להודות כי פרסומיו בדו"ח על התנהלות צה"ל היו לא נכונים, אך אותם ארגונים מסתתרים מאחורי הסינר שלו ולא מודים בטעותם ובכך שהמידע שהעבירו היה מעוות ושקרי". לאחרונה נדחה מועד ההצבעה על הקמת ועדת החקירה הפרלמנטרית, עקב הטבח באיתמר והיעדר רוב התומך בהקמת הוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קירשנבאום. "הארגונים מסתתרים"
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים