שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בשורה טובה: שירלי מרדר יצאה מכלל סכנה

  מצבה של שירלי מרדר בת ה-27, שכפי שנחשף ב-ynet היה אנוש לאחר שנטלה נורופן, השתפר באופן דרמטי. לדברי הרופאים היא יצאה מכלל סכנה ובהמשך היום אף תעבור מהמחלקה לטיפול נמרץ. "עוד עומדת בפנינו דרך ארוכה", אומרת הרופאה שמטפלת בה

  מצבה של שירלי מרדר בת ה-27 ממשיך להשתפר: מבית החולים בילינסון נמסר כי היא יצאה מכלל סכנה וכי נראה שהיא לא תזדקק להשתלת כבד. בהמשך היום צפויה מרדר לעזוב את המחלקה לטיפול נמרץ ולעבור למחלקה אחרת בבית החולים, שם היא תקבל את המשך הטיפול. סיפורה של מרדר, שבעקבות שימוש בנורופן הגיעה למצב אנוש בשל קריסה של הכבד, נחשף לראשונה ב-ynet.

   

  הדרמה: רגע לפני ההמראה - נמצא כבד מתאים

  לפני כעשרה ימים אושפזה מרדר ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון לאחר שנטלה מינון גבוה של משככי כאבים מסוג נורופן במשך חמישה ימים, בעקבות טיפול עקירת שיניים. היא לקתה בכשל של הכבד והיתה בסכנת חיים. משפחתה ביקשה להטיס אותה לבית חולים בפאריז, שם עמדה להתאשפז עד שיימצא כבד מתאים להשתלה, אולם ברגע האחרון, כשהיא על המטוס בנתב"ג, התקבלה ההודעה כי נמצא לה כבד מתאים להשתלה והיא הוחזרה לבית החולים. ביום למחרת, עקב שיפור שחל במצבה, החליטו הרופאים לבטל את ההשתלה.

   


  שירלי מרדר. בסוף לא תזדקק להשתלת כבד

   

  היא טופלה באינטנסיביות בתרופות ובמכונת הכבד המלאכותי MARS, המסלקת את הרעלנים מהגוף ומחליפה באופן חלקי את תפקוד הכבד. בסוף השבוע שעבר חל שיפור נוסף במצבה: בדיקות הדם הראו שיפור בתפקודי הכבד ובחומציות הדם והיא החלה לשוב להכרה.

   

  ההשערה: טיפול נגד רעלנים הביא לשיפור

  לאורך כל אותם ימים טופלה מרדר בהליך המכונה פלזמה פרזיס. ההליך מיועד בדרך כלל לטיפול במחלות אימונולוגיות, והוא הוצע לקראת השתלת הכבד שהיא הייתה אמורה לעבור. כיוון שהוא גרם לשיפור החליט הצוות הרפואי להמשיך בטיפול עד שרמת ההכרה חזרה למצב תקין. במהלך הטיפול בפלסמה פרזיס

  שואב המכשיר דם מהחולה למכשיר צנטריפוגה המפריד את נוזל הדם, הפלסמה, משאר מרכיבי הדם. הפלסמה מסולקת ובמקומה מחזירים מנות פלסמה חדשות.

   

  היום, כאמור, דיווחו הרופאים כי חל שיפור דרמטי נוסף במצבה והיא יצאה מסכנת חיים. "השערתנו היא שעל ידי הפלסמה פרזיס סולקו מדמה של שירלי רעלנים", אומרת פרופ' זיו בן ארי, מומחית למחלות כבד המטפלת במרדר מאז הגעה לבית החולים בילינסון. "הרעלנים השפיעו על דרגת ההכרה שלה ונוצרו כתוצאה מהכשל הכבדי. באמצעות הטיפול קנינו זמן ואיפשרנו לכבד להתחיל בתהליך התחדשות. בשלב זה אני שבעת רצון מקצב התקדמות החלמתה, אך עדיין עומדת בפנינו דרך ארוכה עד להחלמתה המלאה של שירלי".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שירלי מרדר. הרופאים שבעי רצון מההתקדמות
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים