שתף קטע נבחר

חסון תוקף: רה"מ שיקר, לא מבחין בין חוקי לפלילי

נתניהו רמז שיו"ר הוועדה לביקורת המדינה מפריז בנסיעותיו, וח"כ חסון תקף בחזרה. "שהיתי בחו"ל בשנתיים האחרונות 66 יום", טען. ריבלין קרא לו לדון בהרחבת בדיקת מבקר המדינה

ראש הממשלה עקץ את ח"כ יואל חסון - ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה לא נותר חייב: "ראש הממשלה שוב לא דבק באמת", אמר בצהריים (יום ה') חבר הכנסת חסון, לאחר שראש הממשלה רמז הבוקר כי הוא עצמו מפריז בנסיעותיו.

 

"מוזר שמי שמכהן כיושב ראש ועדה, ושבקדנציה הנוכחית היה קרוב לחצי שנה בחו"ל, חושש מבדיקה רוחבית ולא רוצה להעלות את הנושא", אמר נתניהו על רקע המחלוקת בנוגע לחקירת נסיעותיו של ראש הממשלה בפרשה שזכתה לכינוי "ביבי-טורס".

 

הוועדה בראשות ח"כ חסון אישרה להעניק למבקר המדינה סמכויות מיוחדות בחקירת פרשת "ביבי-טורס". חברי כנסת מהקואליציה קראו להרחיב את חקירת המבקר, כדי שיבדוק גם את נסיעותיהם של אישי ציבור נוספים.

 

"ראש הממשלה שוב לא דבק באמת, כאשר העובדה היא, שאף פורסמה באמצעי התקשורת ומתועדת ברישומי ועדת האתיקה, ששהיתי בחו"ל בכל כהונת הכנסת בשנתיים האחרונות 66 יום ובוודאי לא חצי שנה כפי שנתניהו שיקר", אמר ח"כ חסון.

 

חסון: אין לי מה להסתיר 

לדבריו, "הדבר מעיד יותר מכל על מצבו של נתניהו, שאינו מסוגל להבחין בין חוקי לפלילי, לבין מה שהוא עשה ומה שעשו אחרים. אני לא מנסה למנוע מהמבקר סמכויות ומתנה תנאים לבדיקותיו, אין

לי מה להסתיר, אותי לא מימנו נדבנים פרטיים, לא שילמו על נסיעות בת הזוג וכל נסיעותיי אושרו על-ידי ועדת האתיקה".

 

בתוך כך, יו"ר הכנסת ראובן ריבלין קרא לחסון לקבל את דרישת הרוב בוועדה ולדון בבקשתם להרחיב את בדיקת המבקר. ריבלין, השוהה בניו זילנד, אמר כי "לא ייתכן שהמיעוט יכפה דעתו על הרוב. כשם שיו״ר הכנסת מחוייב לכנס את הכנסת לדיון על-פי בקשת הרוב ואף פחות מכך, כך גם ראש ועדה. הדבר מחוייב על פי התקנון ואין בעניין זה שיקול דעת ליו"ר הוועדה".

 

לפי תחקיר ששודר בערוץ 10, נתניהו ובני משפחתו נהגו לטוס לחו"ל על חשבון עשירים המקורבים אליו ועל חשבון ארגונים כמו הבונדס, בזמן שכיהן כחבר כנסת ושר אוצר. מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, פתח היום בחקירת הפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסון. "ראש הממשלה לא דבק באמת"
צילום: נועם מושקוביץ
נתניהו. תקף את ח"כ חסון
צילום: AP
מומלצים