שתף קטע נבחר

נתניהו מתכונן לבחירות: גיבש צוות יועצות

כבר באמצע הקדנציה הקים הליכוד צוות היערכות לבחירות - שאויש בינתיים על-ידי נשים בלבד. במפלגה הביעו פליאה: "מהלך מוזר, אולי הוא מנסה להחזיק את כולם במתח"

הלחץ התקשורתי עושה את שלו? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גיבש בימים האחרונים צוות היערכות לקראת הבחירות הבאות לכנסת. כך נמסר הערב (א') מהליכוד. עוד ציינו במפלגה כי נתניהו מבקש לאמץ את הדגם המקובל במערב, לפיו ההיערכות לבחירות הבאות מתחילה בסמוך לאמצע הקדנציה.

 

 

לפי שעה, כולל הצוות שלוש נשים: ד"ר אורית גלילי צוקר, שתעמוד בראש הצוות, שימשה בבחירות האחרונות כיועצת במטה הבחירות של מפלגת העבודה; ד"ר אלינה ברדץ'-יאלוב, מומחית

בתקשורת אסטרטגית ובתקשורת בשפה הרוסית; ונטלי סולון, שעבדה בעבר במשרדו של היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין והשתתפה בקמפיינים פוליטיים ברומניה ובבולגריה. סולון תרכז את הטיפול באינטרנט וברשתות חברתיות.

 

הצוות יפעל בשיתוף עם מכון סקרים, וצפוי להתרחב עוד בעתיד הקרוב. לפי הדיווחים, יצטרפו אליו גם דובר פוליטי ומומחה פרסום, שיפעלו כצוות יוזם ומגיב לפרסומים בתקשורת.

 

בליכוד הבהירו כי הצוות יפעל בנפרד ממשרד ראש הממשלה, ויקבל שכר מתקציב המפלגה. "משימת הצוות היא לרתום לטובת מערכת הבחירות של נתניהו את הידע המעודכן ביותר בתחום הקמפיינים הפוליטיים ולשלב את נקודת המבט הנשית, שהייתה חסרה עד כה, בצוות המלווה את פעילותו של ראש הממשלה".

 

בכירים בליכוד הביעו פליאה מהקמת המטה החדש, ואמרו כי "המהלך קצת מוזר. נתניהו לא מדבר על בחירות, אך יתכן שהוא מנסה לאותת לקואליציה שלו שהוא מסוגל לשבור את הכל ולהוביל לבחירות. כך הוא מחזיק את כולם במתח".

 

שר בכיר בליכוד אמר ל-ynet: "אם ביבי יוביל לבחירות, זו תהיה שגיאה.

 לא שמעתי ממנו לאחרונה שום דבר בנושא הזה, ולכן כל המהלך הזה הוא מוזר ויוצא דופן. אף אחד לא שמע על הקמת המטה, ולא ברור מה הכוונה שלו".

 

בקדימה מיהרו להגיב למהלך, וציינו ש"גם נתניהו הבין שלישראל מוטב בלעדיו, ושבחירות הן דבר מתבקש ובלתי נמנע. נתניהו דרדר את ישראל לתהומות מדיניים חברתיים ומוסריים שלא הייתה בהם שני. נתניהו הפנים שהוא חלק מהבעיה - ולא חלק מן הפתרון. עוד לא נולד הצוות התקשורתי שיצליח להפוך ראש ממשלה שמתנהל כל כך עקום - לישר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים