שתף קטע נבחר

הערכה: המבקר לא יבדוק רק את טיסות נתניהו

לינדנשטראוס צפוי להכריז על היקף בדיקתו לפני מועד הדיון בוועדה לביקורת המדינה - שם תתקיים הצבעה נוספת בעניין הסמכויות המיוחדות שביקש. ההערכה: המבקר יעדיף לבדוק את כל השרים - אך יקדיש פרק מיוחד לביבי

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, יודיע מחר (יום ג') אם יבדוק את נסיעות כלל השרים במימון גורמים חיצוניים - או יתמקד בנתניהו בלבד. היועץ אמר כי ההתייעצויות בנושא זה נמשכות וטרם התקבלה החלטה, אולם ההערכה היא כי לינדנשטראוס יקיים בסופו של דבר בדיקה רוחבית בעניין.

 

 

חרף הודעת המבקר, ההערכה היא כי בסופו של דבר יוחלט לקיים בדיקה רוחבית בעניין ולבחון את ניגוד האינטרסים גם של שרים וסגני שרים. עם זאת, כך טוענים גורמים משפטיים בכירים, גם אם יעדיף לינדנשטראוס לא להתמקד אך ורק בראש הממשלה, סביר שיקדיש לפחות פרק בבדיקתו לפרשת "ביבי-טורס".

 

לינדנשטראוס הודיע בשבוע שעבר כי יבדוק את מימון טיסתו של נתניהו על ידי גורמים פרטיים שלא על פי "הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים". בנוסף הוא יבדוק את ההוראות הנוגעות לתרומות למימון הפריימריז.

 

המבקר צפוי להודיע על החלטתו בעניין סמוך למועד הדיון מחר בוועדה לביקורת המדינה - אז יצביעו חברי הוועדה מחדש על הענקת סמכות מיוחדת למנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה בירושלים, יובל חיו - האיש שירכז את הבדיקה בפרשה.

 

נציגי הליכוד החברים בוועדה, שמצאו עצמם במעין מלכוד נוכח ההתפתחויות, כבר הודיעו כי אם יחליט לינדנשטראוס לתחקר את נסיעות נתניהו ורעייתו בלבד, ולא לקיים בדיקה כוללת של כל סוגיות נסיעות אישים פוליטיים - הם עשויים להתנגד לבקשתו.

 

"ראוי שמבקר המדינה לא יגיש דו"ח נקודתי, אלא יבחן רוחבית את הרגלי הנסיעות של כל אישי הציבור", אמרה אז חברת הוועדה, ח"כ ציפי חוטובלי. "אם הדו"ח יהיה נקודתי - יעלה ממנו ריח פוליטי מאוד חריף. לטובת העניין, אם המבקר יאמר שהוא מתמקד רק בראש הממשלה וברעייתו, אין זה ראוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. טרם החליט
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. בדיקה מיוחדת
צילום: AP
מומלצים