שתף קטע נבחר

אורלי אינס תדרוש התנצלות פומבית מבר-לב

המתלוננת הגיעה למח"ש שם שמעה את הצעת הפשרה של הניצב, לפיה לא יוגש נגדו כתב אישום והוא יתנצל בפניה. בקרוב יוחלט האם לסגור את התיק נגד בר-לב בשל חוסר בראיות

מתקרבים לסיום הפרשה: ‎‎ד"ר אורלי אינס, שהתלוננה כי ניצב אורי בר-לב תקף אותה מינית, הגיעה אתמול (יום ב') למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, שם שמעה את פרטי ההסדר המתגבש לפיו בר-לב יתנצל בפניה ולא יואשם. אינס, שדחתה עד כה על הסף כל הסדר שלא יכלול הליך משפטי, הביעה התנגדות עקרונית להצעה אך הפגינה נכונות להתפשר.

 

 

לפני כשבועיים נפגשו פרקליטיו של בר-לב, עורכי הדין דורי קלגסבלד וליאור אפשטיין עם ראש מח"ש, אורי כרמל, ועם הפרקליט המלווה את התיק, עורך דין משה סעדה, והציעו להם לסגור את התיק.

 

בתמורה, תתקיים פגישה בין בר-לב לבין אינס, שבמהלכה יתנצל הניצב על כך שהובן לא נכון ואף יעניק תרומה למוסד כלשהו שאינס תבחר. במח"ש חשים כי התיק נגד בר-לב בעייתי, וכי כלל לא בטוח שקיימות די ראיות על מנת להגיש נגדו כתב אישום. לכן החליטו להזמין את אינס לדון עמם בנושא.

 

במהלך הפגישה, שנמשכה כשעה וחצי, הציגו החוקרים לאינס את הצעתו של בר-לב ואת התלבטויותיהם בנושא.

 הם ביקשו לשמוע את דעתה וזאת על אף שלא קיים הכרח להתחשב בעמדתה. אינס הביעה את הסתייגותה מההצעה, אך לא ביטלה אותה לגמרי. היא ציינה כי לא די בהתנצלות של בר-לב בפניה בלבד, וכי יהיה עליו להתנצל גם באופן פומבי.

 

בימים הקרובים ייערכו התייעצויות בין ראש מח"ש לבין פרקליט המדינה, משה לדור, והיועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, כדי להגיע להחלטה סופית בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אינס. נכונות לפשרה
צילום: ירון ברנר
בר-לב. יתרום למוסד שתבחר המתלוננת
צילום: עידו ארז
מומלצים