שתף קטע נבחר

ילדי זרים הפגינו בירושלים: שרה, הבטחת לעזור

עשרות התכנסו מול בית ראש הממשלה ודרשו משרה נתניהו לפעול בעקבות התבטאויותיה נגד הגירוש. "ישראל היא הבית שלי", קראו. גם נועם שליט הגיע וחילק סוכריות

לא רק פשרת "ביביטורס " מציבה את שרה נתניהו במוקד. עשרות ילדי עובדים זרים הפגינו היום (ג') עם הוריהם ופעילי עמותת "ילדים ישראלים" מול בית ראש הממשלה בירושלים, וקראו לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו לקיים את ההבטחה שנתנה, לדבריהם, לסייע במניעת גירוש הילדים.

 

  • כל העדכונים גם בעמוד הפייסבוק של ynet

 

המפגינים קראו "שרה, תמנעי את הגירוש של המשפחה שלי", והניפו שלטים על גביהם נכתב: "שרה, הבטחת שתשמרי על הילדים" ו"ישראל היא הבית שלי". הם מחו על תחילת המימוש של החלטת הממשלה, לפיה יגורשו ילדים מתחת לגיל 5 או כאלה שטרם החלו לימודיהם בכיתה א'. עד כה גורשו לפחות ארבעה ילדים ואמהותיהם. 


הילדים בהפגנה. "סכנת הגירוש הפכה ממשית" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

נועם שליט, שאוהל המחאה למען שחרור בנו החייל החטוף ממוקם בסמוך, ביקר בהפגנה וחילק ממתקים לילדים. "אם הובטח לעזור לילדים, אז הבטחות צריך לקיים", אמר ל-ynet.

 

"באנו להפגין מול בית ראש הממשלה כי הוא היחיד שבכוחו לעצור את הגירוש", ציינה רותם אילן מעמותת "ילדים ישראלים". "שרה נתניהו התגייסה למען הילדים בעבר ואנו מקווים שתמשיך לעשות זאת גם כעת, כשסכנת הגירוש הפכה לממשית. המדינה מענישה את הילדים על מצב שהיא יצרה במו ידיה. במקום לחוקק מדיניות הגירה למדינה, רודפים ילדים חפים מפשע".

 

להפגנה הגיע גם סנו אולי, מהגרת עבודה מנפאל, שנמצאת חמש שנים בארץ ועד לאחרונה עבדה כמטפלת סיעודית בקשישים. לפני חודשיים וחצי ילדה בארץ את בתה, והעניקה לה את השם הפרטי שרה נתניהו, על שם אשת ראש הממשלה.


נועם שליט הגיע לתמוך. "הבטחות צריך לקיים" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

"אני מאוד אוהבת אותה כי היא עוזרת לילדים ולכן קראתי לבתי על שמה", הסבירה האם הטרייה. "אני מבקשת משרה הגדולה שתעזור לילדה שלי, שרה הקטנה, ולכל הילדים האחרים להישאר בארץ. אני לבד כאן וקשה לי, ואני צריכה את העזרה שלה".

 

גם ארלין שיאדנו, מהגרת עבודה מהפיליפינים, שנמצאת בישראל כמעט עשר שנים עם בנה רועי בן הארבע, קראה להגיש לה סיוע. "אני מפחדת שיגרשו אותי ואת בני", אמרה, "אני רוצה שראש הממשלה ואשתו שרה נתניהו ישמעו את הצעקה שלי".

 

בהפגנה השתתף גם ג'רסל בן התשע, בן לאם מהפיליפינים שנולד בישראל. הוא אמנם עומד בקריטריונים ולא צפוי להיות מגורש, אך משרד הפנים טרם אישר את מעמדם של בני המשפחה ואמו לא יכולה לעבוד בישראל באופן חוקי. "באתי להפגין כי אני רוצה להישאר כאן עם החברים שלי", הבהיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה היום. 4 ילדים כבר גורשו
צילום: נועם מושקוביץ
סנו אולי ובתה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים