שתף קטע נבחר

אחרי החרטה: תביעה נגד גולדסטון בגין לשון הרע

עורכי דין יהודים-אמריקנים הסכימו לעבוד ללא תשלום, ולהגיש נגד השופט תביעה ובה דרשו התנצלות ותשלום פיצויים למדינת ישראל. ח"כ דני דנון, שרתם את עורכי הדין לתביעה: "עלילת הדם הזו תמשיך לפגוע בישראל שנים רבות"

התשובה לגולדסטון: אחרי הדו"ח שפורסם, החרטה, וההודעה כי לא יפעל לביטול הדו"ח - השופט ריצ'רד גולדסטון צפוי לעמוד בפני תביעה משפטית בגין לשון הרע. ח"כ דני דנון, השוהה בארצות-הברית, רתם לטובת המהלך מספר עורכי דין יהודים-אמריקנים, שהסכימו להגיש את התביעה נגד גולדסטון ללא תשלום.

 

החדשות האחרונות על גולדסטון:

 

בעתירה, שתוגש בשבוע הבא לבית-המשפט המחוזי בניו-יורק, דורשים התובעים התנצלות רשמית ופיצוי כספי סמלי למדינת ישראל. בשלב הראשון התביעה תתמקד בארה"ב, ובשלב השני, אם וכאשר יגיע גולדסטון לישראל, תתגבש נגדו גם תביעה בארץ.

 

ההחלטה להגיש את התביעה דווקא עכשיו נובעת מהחרטה שהביע גולדסטון במאמר שפרסם ב"וושינגטון פוסט", בו הודה כי הדו"ח הסב נזק למדינת ישראל באו"ם ופגע בתדמית המדינה.

 

התחרט על הדוח, אך סרב לבטלו

ח"כ דני דנון, שמכהן גם כיו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, נמצא כעת בארה"ב ובימים האחרונים גיבש כתב התביעה וגייס את עורכי הדין. לדבריו, "דו"ח גולדסטון זה עלילת דם מודל 2010. התמונה המעוותת שגולדסטון יצר על מדינת ישראל פגעה, פוגעת ותפגע בישראל ובאזרחיה עוד עשרות שנים. התנצלות פומבית בכל מדינה אולי תמזער את הנזק שנגרם".

 

גולדסטון, שטען בדו"ח שכתב כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך מבצע עופרת יצוקה, פרסם בסוף השבוע שעבר מאמר בעיתון "וושינגטון פוסט" ובו הביע חרטה על כמה מהדברים שכתב. "לו ידעתי אז את מה שאני יודע היום, הדוח היה נראה אחרת", כתב.

 

בעקבות הפרסום דרשו חברי קונגרס אמריקנים וארגונים יהודיים בארה"ב לבטל את הדו"ח באו"ם. חבר בית הנבחרים האמריקני, טד דויטש מפלורידה, אמר כי "על פי הודאתו של גולדסטון, הדו"ח שלו פגום עמוקות. זה חייב לגרום לביטולו המיידי". למרות זאת, הודיע השופט גולדסטון כי אין בכוונתו לפעול לביטול הדו"ח.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תביעה נוספת תחכה לו בארץ. גולדסטון
צילום: AFP
"התנצלות פומבית עשויה לעזור". ח"כ דנון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים