שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיק בר-לב נסגר: התנצל לפני אורלי אינס ויפרוש
  ניצב אורי בר-לב ביקש "לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה בהקשר המיני כלפי ד"ר אורלי אינס". היועמ"ש החליט כי "אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה זו"

  ניצב אורי בר-לב לא יעמוד לדין על הטרדה מינית של ‎‎ד"ר אורלי אינס. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (ה') כי למרות שבחקירת מח"ש נאספו ראיות מספיקות לכאורה להוכחת עבירה של הטרדה מינית שביצע בר-לב באינס, התומכות באמינות גרסתה, הוחלט לסגור את התיק נגדו - לאחר שהתנצל בפניה. הוא גם התחייב לפרוש מהמשטרה.

    

  וינשטיין מסר, כי "במהלך תהליך קבלת ההחלטות בפרשה, עוד בטרם זומן לשימוע, פנה ניצב בר-לב וביקש - כלשונו - לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבלתי ראויה בהקשר המיני כלפי ד"ר אורלי אינס, ולהביע צער על הפגיעה בשמה הטוב כפועל יוצא מפרסומים שונים שליוו את הפרשה. כביטוי לנטילת אחריותו זו, ביקש בר-לב להתנצל בפני אינס".

   

  שלשום הגיעה אינס למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, שם שמעה את פרטי ההסדר המתגבש לפיו בר-לב לא יואשם. במהלך הפגישה, שנמשכה

   כשעה וחצי, הציגו החוקרים לאינס את הצעת פרקליטיו של בר-לב ואת התלבטויותיהם בנושא. במח"ש ביקשו לשמוע את דעתה של אינס על אף שלא קיים הכרח להתחשב בעמדתה.

   

  לאחר שאורלי אינס ונציגיה הביעו את עמדתם בעניין, "החליט היועץ המשפטי לממשלה, על-פי המלצת מח"ש, והעמדה שגובשה בפרקליטות, כי נוכח טיב המעשים ומכלול נסיבות העניין, על היבטיו הציבוריים, האישיים והמשפטיים, אין עוד הצדקה למיצוי ההליכים בפרשה זו, והורה הערב על סגירת התיק". ל-ynet נודע כי היא אינה מעוניינת בפיצויים.

   

  עורכות הדין רחל תורן ואורנה לין, המייצגות את אינס, אמרו בתגובה: "אנחנו רואות בתוכנה של החלטת היועץ הצלחה כבירה אישית לד"ר אורלי אינס ולמתלוננות באשר הן. מדובר בהישג חסר תקדים, בו דמות ציבורית מודה בביצוע מעשים מיניים תוך נטילת אחריות מלאה והבעת התנצלות אישית כלפי קורבן העבירה, בד בבד עם הודעת פרישה. אגב כך נחסך ממנה הליך קשה". את בר-לב ייצגו עורכי הדין דורי קלגסבלד וליאור אפשטיין.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניצב אורי בר-לב. התנצל
  צילום: אוהד צויגנברג
  אורלי אינס. לא תדרוש פיצויים
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים