שתף קטע נבחר

זועבי נגד דיסקין: כינה אותנו אויבים ולא אזרחים

בוויקיליקס נחשף כי ראש השב"כ אמר שהח"כים הערבים מפלרטטים עם האויב, והם הגיבו בכעס: "ניסיון לסתום פיות". ח"כ א-סאנע קרא לוועדת חקירה: "הוא עבר את כל הגבולות"

הדלפות ויקיליקס שוב גורמות לסערה. חברי הכנסת הערבים זועמים על ההתבטאויות של ראש השב"כ, יובל דיסקין, שנחשפו במסמכים המודלפים שפורסמו הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות". "מה שאמר דיסקין זאת רעידת אדמה, הוא עבר את כל הגבולות", הבהיר ח"כ טלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל). "הוא התכוון להגיד שהשב"כ הוא זה שמפעיל את המדינה מכל הבחינות".

 

באחד הפרוטוקולים שהודלפו מצוטט דיסקין כשהוא מחווה את דעתו על ערביי ישראל, במסגרת סקירה לאמריקנים. בין היתר, מתח ביקורת חריפה על חברי הכנסת הערבים, הנתונים לדבריו ב"פלירט" עם מדינת אויב. "האנשים האלה לא מפיצים את הרעיונות והערכים הדמוקרטים של ישראל, ומנצלים את החסינות הדיפלומטית שלהם", אמר.

 

"דיסקין חושש מדברינו נגד החוקים החדשים"

בעקבות דברים אלו, קרא ח"כ א-סאנע להקים ועדת חקירה נגד דיסקין. "במקום שהוא ישרת את הציבור הערבי, הוא מתבטא במשפטים מסוכנים, שאין מאחוריהם דבר. אנחנו פועלים לפי החוק, וכל עבירה שמתרחשת תטופל בהליכים המשפטיים המקובלים. אף פעם לא נכחיש שאנחנו שייכים ללאום הפלסטיני, אבל זה לא על חשבון האזרחות הישראלית", הבהיר.

 

"בהצהרה זו דיסקין הגדיר אותנו כאויבים ולא כאזרחים", הלינה ח"כ חנין זועבי (בל"ד). "דבריו מהווים המשך לתקיפה הפוליטית המכוונת והממוקדת שביצע בשנת 2007, כשאמר

שירדוף ויחסל כל מאבק פוליטי שיוביל לשוויון במדינה. אנו יודעים למה דיסקין מתכוון כשהוא אומר שאנחנו מביאים איתנו רעיונות שליליים, הוא רוצה לסתום את הפיות שלנו".

 

לטענת זועבי, "לא אכפת לו מה אנחנו אומרים כשאנו נמצאים בכנסים עם הפלסטינים ועם אנשים מכל העולם. מה שדיסקין חושש ממנו זה מה שאנחנו מספרים על הדמוקרטיה הישראלית ועל החוקים החדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ זועבי. "רוצה לסתום פיות"
צילום: גיל יוחנן
דיסקין. "ירדוף כל מאבק לשוויון"
צילום: ירון ברנר
צילום: דודי ועקנין
ח"כ א-סאנע. "זו רעידת אדמה"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים