שתף קטע נבחר

אושרה תוספת של 260 מיליון ש' לתקציב הביטחון

ועדת הכספים אישרה את בקשת משרד הביטחון לתוספת התקציב. הבקשה הוגשה כבר לפני מספר שבועות, עוד לפני ההסלמה הנוכחית בדרום, ועוכבה לשם קבלת הסברים. ייעוד התקציב לא נמסר

ועדת הכספים אישרה היום (א'), בדיון פגרה מיוחד, בקשה לתוספת של 260 מיליון שקל לתקציב הביטחון. התקציב אושר פה אחד, לאחר שלפני כמה שבועות נדחתה הבקשה לאחר שלא הושגה הכרעה בדיון. לאחר שגורמים באוצר הסבירו לחברי הוועדה שמדובר בעניין ביטחוני חשוב מאד אושרה התוספת. לא נמסר למה מיועדת תוספת התקציב.

 

 

ברגע האחרון הוגשה לוועדה עוד בקשה להגדלת התוספת ב-124 מיליון שקלים; אך כיוון שנציגי האוצר לא הסבירו את הבקשה היא לא עלתה להצבעה.

 

בחודש ינואר ביקש האוצר מוועדת הכספים 700 מיליון שקל, כתוספת לתקציב הביטחון. באוצר טענו כי המימון יגיע מניצול עודפי תקציב של שנת 2010. גם אז סירבו באוצר לפרט מהו ייעוד הכספים בוועדת הכספים עם זאת, בוועדה העירו שצפויה סדרת תוספות בעקבות שינוי הערכות המצב של מערכת הביטחון אחרי המהומות במצרים וחשש לקריסת הסכמי השלום.

  

את היעדים של המימון מפרט משרד הביטחון בוועדת תקציב הביטחון, שהיא ועדה חסויה והיא משותפת לוועדת הכספים ולוועדת חוץ הביטחון.

 

תקציב משרד הביטחון לשנת 2011 הוא כ-56 מילארד שקלים. זאת, כולל תוספת של 5 מיליארד שקלים, שנקבעה בעקבות הסכמה בין האוצר למערכת הביטחון. הדרישה המקורית של מערכת הביטחון היתה לתוספת של 10 מיליארד שקל.

 

ממשרד הביטחון נמסר היום, בתגובה לפרסומים בתקשורת על תוספות תקציביות אפשריות לביטחון: "משרד הביטחון מבהיר כי לא ביקש תוספת תקציב כלשהיא ולו של שקל אחד. צר לנו על כך שבזמן שיש לחימה בדרום פקידי האוצר מתעסקים בתככים ומרפקנות שאינם מסייעים למאמץ הלחימה וההגנה על תושבי הדרום.

 

"כמו כן, התקציב בסך 260 מיליון שקל אותו ביקש הבוקר משרד האוצר בוועדת הכספים, עבור משרד הביטחון אינו תוספת כלשהיא לתקציב הביטחון, מדובר במימוש החלטות הממשלה שכבר סוכמו ואושרו בעבר".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביטל להב


פורסם לראשונה 10/04/2011 13:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טנק של צה"ל מול הרצועה
צילום: רויטרס
מומלצים