שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תנאי העבודה של הח"כים ועוזריהם ייבחנו מחדש
  צוות מיוחד מטעם הכנסת יבחן השוואה בין תנאי נבחרי הציבור ועוזריהם הפרלמנטריים לבין אלו של עמיתיהם בעולם. ככל הנראה, רק שכר העוזרים ישופר. משכורת ח"כ היום עומדת על 34.5 אלף שקל. שכר העוזרים: 7,000-9,000 שקל

  הכנסת תקים ביום רביעי הקרוב צוות מיוחד שיבחן את תנאי העבודה של הח"כים ושל עוזריהם. הצוות יערוך השוואה בינלאומית של תנאי נבחרי הציבור ועוזריהם הפרלמנטריים, כדי לבחון האם יש מקום להעלות את שכרם, או לצייד את הח"כים בכלים ומשאבים נוספים.

   

    

  באחרונה ביקשה הכנסת להעלות את שכר העוזרים בכאלף שקל בחודש, אולם התנתה זאת באיסור על עבודה נוספת שעלולה להוביל לניגוד עניינים. חברי הכנסת והעוזרים התנגדו להתניה, והעוזרים ויתרו בינתיים על ההעלאה. כעת הצוות יבחן מחדש את הנושא.

   

  כיום, כל חבר כנסת זכאי להעסיק שני עוזרים פרלמנטריים, הזוכים לשכר שנע בין בין 7,000 ל-9,000 שקל. הח"כים ואנשי מקצוע בתחום מקווים שבזכות ההעלאה הכנסת תצליח למשוך כוח אדם איכותי יותר שישפר את עבודתה.

   

  ח"כ מאיר שטרית, שככל הנראה יכהן כחלק מצוות העבודה, טוען כי הם לא ידונו בהעלאת שכר הח"כים, אלא במתן תוספת לעוזרים בלבד. לדבריו, "העוזרים מקבלים תנאים ירודים. לחלקם תארים שניים ושלישיים. נבחן מה קורה בשאר הפרלמנטים".

   

  שכר חברי הכנסת צמוד לעליית השכר הממוצע במשק ועולה בהתאם, אך לעולם לא יורד. משכורתם היום עומדת על 34.5 אלף שקל. שדרוג שכר הח"כים ייצור תגובת שרשרת שתעלה למדינה מיליוני שקלים. לשכר הח"כים צמודים עובדי ציבור אחרים, ובהם נשיא המדינה והשופטים, וכן הקצבאות שמהן נהנים הח"כים לשעבר שעולים לקופת המדינה כ-60 מיליון שקל בשנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכנסת. שני עוזרים לכל ח"כ
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים