שתף קטע נבחר

תנו לרופאים לחיות

השר"פ יציל את הרפואה בארץ, הוא לא יעשוק איש. לרופאים הצעירים יהיה לאן לעלות והוותיקים יטפלו אחר הצהריים וירוויחו

כאשר יצא פואד בן אליעזר מאשפוזו לא מצא מילים כדי להודות לרופאים על הצלתו. אבל פואד לא הזדקק לשר"פ (שירותי רפואה פרטית) יען כי קיבל אותו מתוקף היותו פואד. כך גם יקבלו העיתונאים וחברי הכנסת המתנגדים לשר"פ, שכביכול מפלים את העניים. השר"פ פועל מכספי הביטוחים שיש לרוב הציבור הישראלי. נכון שיש כאלה שאין להם ביטוח כזה. גם הם לא יינזקו בבית החולים, שכן רופאי השר"פ יטפלו בכולם, גדולים ופחות גדולים גם באמצע הלילה.

 

משכורתם של העיתונאים הבכירים והפוליטיקאים אינה שווה למשכורתו של מנקה רחוב או דוור וצדק יש רק בשמיים, וגם שם לא כל כך בטוח. מה שהשר"פ ייאפשר הוא שהרופאים יוכלו להרוויח יותר. אחרי הכל על מה מדובר? הרי מדובר במדינה שיש לה מערכת רפואית מפוארת, אבל ענייה.

 

יש בארץ הזו רופאים נפלאים, יש גם לא נפלאים. אבל כאשר מנתח מצוין שהגיע לגיל מבוגר ונותרו לו עוד כ-10 שנים לנתח ומרוויח פחות מסגן מחלקה בתת-מחלקה של תת-סוכנות של תת-עירייה, הרי או שייסע לחוץ לארץ - ורבים עשו זאת - או שיחכה שאני אזמין אותו לקפה.

 

רופאים צריכים לקום בבוקר מחייכים. אני רוצה שיהיה להם טוב. ממש כשם שפעם כתבתי על טייסי אל על ששבתו והעיתונות היתה נגדם, כתבתי (וסליחה שאני מצטט את עצמי, אבל הייתי אז היחיד שכתב בזכות הטייסים) אני רוצה שטייס המטיס 300 איש במטוס לא יזדקק להדביק טפטים בלילה ויישן היטב ויחלום חלומות נעימים כדי שבעת נחיתה בסערה יהיה מספיק ערני וחזק.

 

לכל רופא צעיר נחוצה העלאה בשכר. כל אחות המצילה חיים חייבת להרוויח יותר, בזה אין כל ספק. כמי שהיה מאושפז חודשים אורכים בטיפול נמרץ, אני יכול רק לדבר בשבח הרופאים האחיות והסניטרים עד שייחר גרוני. יש פה תעשיית חיים והצלה נהדרת, אבל רופא עצוב אינו רופא טוב. בשביל להיות חבר כנסת לא צריך ללמוד 10 שנים ולהתמחות עוד 5-6 שנים. כדי להיות עיתונאי לא נחוץ ללמוד עיתונאות אפילו חמישה חודשים. אני כותב בעיתונים כבר 50 שנה ולא סיימתי תיכון ולא למדתי עיתונאות ולא יכול להיות שהתירו לי לכתוב בעיתונים כל כך הרבה שנים אם לא ידעתי לכתוב, נכון, אפילו פחות טוב מהעיתונאים הכותבים נגד השר"פ.

 

השר"פ אינו רפואה פרטית. היום קראתי שהשר"פ מהווה סכנה לבתי חולים הפרטיים. דבר זה אינו מדויק יען כי עשירים מאוד תמיד יעדיפו בתי חולים פרטיים, כי נוח להם לאכול אוכל שאינו אוכל של בתי החולים, שאינו משהו שניתן לדמיין גרוע ממנו. אבל כמו שענה פעם ג'ון דמג'יו כאשר נשאל האם מרילין מונרו יודעת לבשל - לא מתחתנים עם מרילין מונרו מפני שהיא יודעת לבשל.

 

השר"פ יציל את הרפואה בארץ. הוא לא יעשוק איש. מותר לאדם שמוכן להשתמש בביטוח המשלים שלו כדי לבחור ברופא שהוא מבקש לנתחו. השר"פ יציל, כי לרופאים הצעירים, שמתמעטים והולכים בגלל תנאי השכר ברפואה הישראלית, יהיה לאן לעלות והוותיקים ינתחו ויטפלו בכל החולים עד הצהריים, ואחר הצהריים ירוויחו את מה שהמתנגדים לחוק מרוויחים מתוקף היותם - בעיני עצמם - מורמים מעם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שביתת הרופאים נמשכת
צילום: אליעד לוי
מומלצים