שתף קטע נבחר

מ' הבריאות מוטרד מאסותא: עדיף בי"ח ציבורי

במשרד טוענים בעקבות זכיית אסותא במכרז להקמת ביה"ח באשדוד: "מטריד מאוד שבזמן שמתנהל מו"מ לחיזוק הרפואה הציבורית מוקמת מערכת אשפוזית פרטית". בביה"ח תותר פעילות רפואה פרטית ובחירת מנתח בהיקף של 20%

הבחירה ברשת בתי החולים אסותא להקמת והפעלת בית החולים החדש באשדוד עוררה הערב (ב') ביקורת במשרד הבריאות. זאת על רקע הפעילות הפרטית שתותר בבית החולים. בניגוד לבתי החולים שסביבו, קפלן ברחובות וברזילי באשקלון, באסותא תותר פעילות של רפואה פרטית ובחירת מנתח בהיקף של 20%. רק השבוע התייחס לכך גורם בכיר במשרד הבריאות והעריך כי קשה יהיה לפקח על היקף הפעילות הפרטית.

 

 

במשרד הבריאות מסרו: "הבחירה באסותא הייתה צפויה כיוון שמדובר במציע יחיד וברצון של האוצר לא לבנות בית חולים ממשלתי. מטריד מאוד שבו בזמן שמתנהל משא ומתן לחיזוק הרפואה הציבורית מוקמת מערכת אשפוזית פרטית, כאשר החוק נועד כדי לאפשר למדינה להקים בית חולים ציבורי ממשלתי. משרד הבריאות חושב שאכן יש להקים בית חולים באשדוד ופועל בכל דרך כדי שהדבר יקרה בהקדם האפשרי. עם זאת דעתו ידועה מאז ומתמיד שבית חולים זה צריך להיות בית חולים ציבורי ולא בית חולים פרטי".

 

פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותא, בירך על ההחלטה ואמר: "זהו רגע היסטורי בחיי הרפואה ומערכת הבריאות בישראל. אסותא מתחייבת לבנות בית חולים שיהיה לרווחת תושבי אשדוד והסביבה עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, מערכות מקוונות, מתוחכמות ושילוב רפואה מודרנית לקהילה".

 

דר' איתן חי עם, מנכ"ל אסותא ומי שכיהן בעבר כמנכ"ל בית החולים סורוקה וכמנכ"ל משרד הבריאות אמר: "באסותא כבר מתכוננים להקמת בית החולים על פי כל כללי המכרז. הניסיון הרב שנצבר בהקמת בתי חולים של אסותא הוא יתרון רב ויביא להצלחת הפרוייקט ומימושו בדרך הטובה ביותר".

 

בית החולים באשדוד יכלול 300 מיטות. כמו כן יהיו בו חדרי מיון, חדרי ניתוח, מחלקת נשים ויולדות, מחלקת ילדים ומחלקות כירורגיה, אורתופדיה אונקולוגיה ועוד. עבודות הקמתו של בית החולים באשדוד צפויות להתחיל תוך כשנתיים, ותוך שש שנים צפויה תחילת הפעלתו של בית החולים.

 

ראש עיריית אשדוד: רגע היסטורי

שר האוצר, יובל שטייניץ, שהכריז מוקדם יותר הערב על בחירת אסותא, אמר: "זו מחוייבתינו - לבנות ולהיבנות בארץ ישראל". שטייניץ הוסיף: "אשדוד נמצאת בטווח הטילים ואין לדעת מה ילד יום. לעיר בסדר גודל כזה טוב שיהיה עורף עם חדרי ניתוח". ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, אמר כי בתוך שש שנים תסתיים בנייתו של בית החולים וכי מדובר ברגע היסטורי.

 

ועדת המכרזים הבין משרדית לעניין המכרז להקמת והפעלת בית החולים באשדוד, בראשות סגן בכיר לחשב הכללי, גיל שבתאי, החליטה היום לאשר את הצעתה של "אסותא אשדוד" כהצעה זוכה במכרז. 

 

חוק בית חולים באשדוד (הקמה והפעלה) תשס"ב - 2002, קבע כי בעיר אשדוד יוקם בית חולים כללי. באוגוסט 2009 פרסמה ועדת מכרזים בין משרדית המשותפת למשרדי האוצר, הבריאות ומינהל מקרקעי ישראל, מכרז לתכנון, מימון, הקמה, הפעלה ואחזקה של בית החולים, המיועד להיבנות על גבי קרקע בבעלות מינהל מקרקעי ישראל, ששטחה 70 דונם במזרח העיר אשדוד.

 

בדצמבר 2010 הוגשה במכרז הצעה יחידה, על ידי חברת "אסותא אשדוד בע"מ", מיסודה ובבעלותה של חברת "אסותא מרכזים רפואיים בע"מ". ועדת המכרזים בדקה את ההצעה מבחינה תכנונית, תפעולית ופיננסית, ולנוכח עמידתה של ההצעה בדרישות המכרז, החליטה לקבוע אותה כהצעה הזוכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים אסותא בתל אביב
צילום: ירון ברנר
מומלצים