שתף קטע נבחר

ביביטורס: נתניהו תובע 3.5 מיליון שקל מערוץ 10

בכתב התביעה טוענים בני הזוג נתניהו, כי בערוץ "מתעלמים מעובדות ומספרים סיפורי בדים". בערוץ 10 אמרו בתגובה: "אנו עומדים מאחורי התחקיר כפי שפורסם"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגישו היום (ג') תביעת דיבה נגד ערוץ 10, על הפרסומים בפרשת "ביבי-טורס". גובה התביעה: 3.5 מיליון שקלים.

 

בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי, נכתב בין היתר כי "באצטלא של תחקיר כביכול, שנערך לדברי הנתבעים במשך שנתיים, הכפישו הנתבעים את התובעים, תוך שהם לא בוחלים באמצעים, מתעלמים מעובדות ומספרים סיפורי בדים בהתבסס על אי אמיתות ועובדות מעוותות, מתוך

 מטרה להכפיש את התובעים ולשימם ללעג ולקלס, להשפילם בעיני הבריות, לבזותם בשל מעשים והתנהגות או תכונות המיוחסים להם ולפגוע בהם מבחינה ציבורית, עד כדי סיכול כהונתו של ראש הממשלה ותפקודו".

 

בנוסף, בכתב התביעה הוצגו הדברים שפורסמו בתחקיר ערוץ 10 ולידם הטענות של נתניהו ורעייתו. למשל, לפרסום כי היה מימון כפול לניו-יורק, עבור בית החולים באשדוד, נטען: "לא היה שום מימון כפול בטיסה לניו-יורק. ארגון הריטג' והמרכז הרפואי אשדוד הם אותו גוף, שפועל בשני שמות כחוק. הוא הארגון היחיד ששילם עבור הטיסה לניו-יורק, ועשה זאת פעם אחת בלבד. לא היו שני תשלומים".

 

עוד נכתב בתביעה, כי "הנתבעים פרסמו את הכתבות השקריות האמורות בזדון ובחוסר תום לב וזאת לאחר שהעובדות הובהרו להם בתשובה לשאלותיהם. פרסום אלה מהווים חלק ממסע ההכפשה הננקט על-ידי הנתבעים כנגד התובעים".

 

מחדשות 10 נמסר בתגובה להגשת התביעה: "אנו עומדים מאחורי התחקיר כפי שפורסם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תבע. ראש הממשלה נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים