שתף קטע נבחר

הלו סלים, רוצה לקנות חמץ?

מכירת חמץ היא המכירה הכי פשוטה שיש: לא צריך לפרסם מודעות ולא צריך לשווק את המוצר, כל מה שצריך זה למצוא נוכרי שיסכים לקנות - אפילו באמצעות הפייסבוק. תשאלו את סלים

ערב פסח עסוקים בני ישראל בקנייה ומכירה. הם קונים אוכל בכמויות שיספיקו להם ל-40 שנה במדבר, ומוכרים את האוכל שנשאר להם בבית והוא לא כשר לפסח.

 

 

מכירת חמץ היא המכירה הכי פשוטה שיש: לא צריך לפרסם מודעות ולא צריך לשווק את המוצר, כל מה שצריך זה נוכרי שיסכים לקנות. בימינו, אפילו אפשר אפילו לעשות את זה ברשת. קבוצת "חברותא - איילת השחר", העוסקת בחינוך ובחיבור בין קהלים, מאפשרת לציבור הרחב למכור חמץ בפייסבוק - ואף יצרה סרטון משעשע ומצחיק על כך (וכאן תמצאו את הסרטון שלהם על ניקיון פסח למטבח בשעה וקצת).

 

"אנחנו רוצים לתת שירות לאנשים שמעוניינים למכור חמץ ולא יודעים איך", מסביר שלמה רענן

מ"חברותא - איילת השחר". "יש אנשים שלא מתאים להם ללכת לשאול רב או חברים, והמכירה בפייסבוק הופכת את תהליך לזמין ונעים, וללא שום תמורה.

 

"את הסרטון יצרנו כדי להביא את מכירת החמץ למוּדעות. זה חלק מהטקסים המסורתיים של פסח, בדיוק כמו ארבע הכוסות בליל הסדר. הרבה אנשים אמרו לנו שאם הם היו יודעים על זה, ובוודאי אם היו יודעים כמה זה פשוט, גם הם היו מוכרים את החמץ שלהם. אנחנו רואים במכירה משהו שיש בו תועלת עבור כל הציבור - ושחשוב לעלות אותו לסדר היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איך מוכרים חמץ
צילום: איילת השחר - חברותא
מומלצים