שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חולון: בשר שאינו ראוי למאכל אדם חולק לנזקקים
  אדם שהגיע ברכבו למרכז חלוקה לנזקקים נתן שקית ובה בשר לאשה שהחזיקה עגלה עם תינוק. בבדיקה התברר שהבשר לא היה בקירור ולא היה מסומן. זו כנראה לא היתה הפעם הראשונה

  המצווה שיכולה לעלות בבריאות: צוות וטרינרים של עיריית חולון החרים בימים האחרונים בשר שאינו ראוי למאכל אדם, שחולק לנזקקים בעיר.

   

  בעקבות מידע מודיעיני, שהתקבל במחלקה העירונית על החלוקה המפוקפקת, ביצע הצוות בראשותו של ד"ר ויקטור חדד תצפית על חלוקת "קמחא דפסחא" הנפוצה בימים הללו לקראת חג הפסח. "הבחנו במתנדבים מחלקים ירקות ופירות לאנשים רבים שהגיעו, עד שבשלב מסוים הגיעה מכונית פרטית שבעליה הוציא מתוכה שקית חשודה ונתן אותה לאשה שהחזיקה עגלה עם תינוק", שחזר ד"ר חדד בשיחה עם ynet. "רצנו למקום וגילינו שהשקית הכילה בשר טחון ועוף קפוא, שהועבר למקום שלא במכונית קירור מורשית וללא כל סימון".

   

  ד"ר חדד בדק את המכונית, שם התגלה ארגז שהכיל כמות נוספת של בשר מופשר שאינו מסומן. בסך הכל הוחרמו מהאיש כ-7 ק"ג בשר, שמקורו לא ידוע. "מדי שנה אנחנו עורכים בתקופה זו ביקורות אינטנסיביות בשווקים, אבל במקרה כזה, של חלוקת בשר לא ראוי למאכל במסגרת גמ"ח - מעולם לא נתקלתי. האחראי על הגמ"ח התנער מאותו אדם שחילק את הבשר, אותו הזהרנו ביחד עם שוטרים שהזמנו למקום. הבהרנו לו היטב שמדובר בחלוקה לא חוקית שמסכנת חיי אדם, על אף כוונותיו הטובות".

   

  האיש הסביר לד"ר חדד כי הביא את הבשר מאטליז בשוק התקווה בתל אביב, אך לא הציג קבלות או רישומים על מקור הבשר.

   

  לאחר המקרה תוגברה האכיפה באזורים בעיר, בהן מתבצעת מצוות גמח"ים המונית. ד"ר חדד הוסיף: "יש בימים אלו חלוקה מוגברת של בשר. חייבים להיות זהירים לא לקחת בשר שאינו חוקי: בשר שלא מובל בקירור ולא מסומן עם תאריכי תפוגה ועם כל הסימונים הנדרשים כחוק. יש אנשים שזה פחות מעניין אותם, בגלל המעמד הסוציו-אקונומי או בגלל שזה מחולק להם בחינם. גם אם הכמות אינה גדולה הסכנה היא ממשית: מבשר כזה בנאדם בוגר יכול לחטוף קלקול קיבה קשה. תינוק או קשיש יכול למות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חלוקה לנזקקים. אילוסטרציה
  צילום: דלית שחם
  מומלצים