שתף קטע נבחר

נתניהו לא מתנער מליברמן: חבר מרכזי בממשלה

רה"מ איחל לשר החוץ כי יוכיח את חפותו, לאחר שהיועץ הודיע שהוא שוקל להעמידו לדין: "מקווה שימשיך לתרום את תרומתו לציבור". לבני: "אכיפת החוק חייבת להתקיים ללא הבדל בין אזרח לנבחר ציבור, אבל הגיע הזמן שגלגלי הצדק יפעלו מהר"

שר החוץ שלו עשוי לעמוד לדין פלילי בעבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה והטרדת עד - אבל ראש הממשלה לא מתנער ממנו. בנימין נתניהו איחל הערב (ד') לליברמן כי יוכיח את חפותו, בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה. "הוא חבר מרכזי בממשלה ואני מקווה שימשיך לתרום את תרומתו הציבורית", אמר נתניהו, שציין כי הוא עובד עם ליברמן זה זמן רב.

 

ראש האופוזיציה, ציפי לבני, אמרה בהרמת כוסית שערכה מפלגת קדימה לרגל חג הפסח כי "אכיפת החוק חייבת להתקיים ללא הבדל בין אזרחי המדינה, בלי הבדל בין עשירים ועניים, בלי הבדל בין אזרח ונבחר ציבור, וללא משוא פנים". לבני הביעה אמון במערכת אכיפת החוק ובתי המשפט, אך רמזה גם לגבי התארכות החקירה: "הגיע הזמן שגלגלי הצדק יפעלו מהר". לדבריה, "ממשלת נתניהו-ליברמן-ברק איבדה מזמן את הלגיטימיות שלה". 

 

פרקליטיו של השר ליברמן, עורכי הדין ד"ר יעקב וינרוט וירון קוסטליץ, מסרו בתגובה להחלטת היועץ: "לאחר 15 שנים - במהלכן התנהלה החקירה הארוכה ביותר בתולדות מדינת ישראל נגד אדם בכלל ואיש ציבור בפרט, חקירה שלא היה כדוגמתה עד כה - אנו מברכים על-כך שסוף סוף ניתנת עתה ההזדמנות לשר אביגדור ליברמן להציג את טיעוניו בפני היועץ המשפטי לממשלה ולשכנעו כי לא נפל בו רבב. אנו משוכנעים כי בסופו של יום תוסר עננת החשדות נגד השר, כפי שאירע במהלך השנים האחרונות לכל חשדות השווא שהוטחו בשר ליברמן - שנסגרו כלא היו".

 

עורכי הדין של שר החוץ הוסיפו: "לא בכדי אין בהודעת הפרקליטות זכר לעבירה המרכזית בעניינה נחקר השר ליברמן כל השנים - והיא עבירת השוחד. אנו משוכנעים כי כך יהיה בסופו של דבר גם עם יתר הטענות שנותרו".

 

ליברמן עצמו לא מתכוון לעזוב את הממשלה. בוועידת מפלגת "ישראל ביתנו", שהתקיימה מוקדם יותר הערב בבנייני האומה בירושלים, הבהיר שר החוץ

 כי הוא אינו מתכוון להתפטר. "אין לי סיבה לדאגה", טען ליברמן. "אחרי 15 שנה תינתן לי סוף-סוף ההזדמנות להוכיח שתמיד נהגתי לפי החוק, אצלי מילה זו מילה".

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, נתן גב ליו"ר מפלגתו: "היום גם שרי העולם אומרים 'ליברמן, אנחנו מאמינים לו'. יש כאלה שאומרים את זה בחיוך

ערמומי, יש שבצער, אבל ליברמן הוא המנהיג הישראלי היחידי שמאמינים ומקשיבים לו. אפשר לחוש כלפיו דברים שליליים ודברים חיוביים, אבל אי אפשר להישאר אדיש כלפיו. זהו מבחן אמיתי של מנהיגים, ואני חושב שליברמן עומד בו בהצלחה".

 

העבירות עליהן המליץ היועץ המשפטי לממשלה להעמיד את ליברמן לדין בנוגע להן נעברו על פי החשד בהתייחס לשליטה בחברות שאליהן הועברו כספים בהיקף של מיליוני דולרים, שמקורם באנשי עסקים פרטיים. אותם כספים התקבלו בין השנים 2001-2008 בתאגידים שהיו בשליטתו, במהלך כהונתו כחבר כנסת וכשר. היועץ יהודה וינשטיין בחר לא להמליץ להעמיד את ליברמן לדין בנוגע לעבירת שוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן, הערב
צילום: אוהד צויגנברג
נתניהו וליברמן. חבר מרכזי בממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים