שתף קטע נבחר

אמסלם רץ, ולא בש"ס: "להפסיק השנאת הדת"

הרב שהצליח להרגיז את ש"ס הודיע כי יתמודד לכנסת ה-19 בראש תנועה חדשה, שתקרא להכרה בגיורי הצבא ובעידוד יציאת חרדים לעבודה. "אחדות העם היהודי - כיפת הברזל שלו"

חמישה חודשים אחרי שסולק מש"ס, הודיע חבר הכנסת המורד, הרב חיים אמסלם, כי יתמודד לכנסת הבאה במסגרת פוליטית חדשה. אמסלם אישר הערב (יום ד') כי בכוונתו לרוץ לכנסת ה-19 עם תנועתו, "עם שלם", ואמר שמפלגתו החדשה "יוצאת אל הלא-נודע, במטרה להיות כוח פוליטי משפיע במדינת ישראל".

 

 

אמסלם אמר את הדברים בטקס הרמת כוסית לכבוד השקת המפלגה, שנערך בירושלים. על פי ההערכה, לקראת הבחירות ינסה אמסלם למזג את מפלגתו החדשה ברשימת דתית-לאומית מאוחדת.

 

במהלך הטקס אמר אמסלם: "לא סתם החלטנו לצאת לדרך. עשינו זאת לאחר מחשבה מעמיקה ובדיקת שטח". לדבריו, סדר היום של מפלגתו יעסוק בעיקר בקירוב לבבות בין דתיים לחילונים, עידוד יציאת חרדים לשוק העבודה, הפרדת הדת מהפוליטיקה - אך לא מהמדינה, מאבק נגד אפליה עדתית בציבור החרדי, הכרה בגיורי הצבא ועוד.

 

"צריך להפסיק להשניא את הדת על חלקים גדולים בעם הזה, שרבים בו כבר סולדים מדת ומסורת", אמר אמסלם. "אחדותו של העם היהודי היא כיפת הברזל שלו. לא נזניח אותה".


יוצא אל הלא-נודע. הרב אמסלם ולוגו התנועה החדשה (צילום: גיל יוחנן)

 

"בפתחה של מהפכה"

אמסלם הבהיר כי הוא מכבד את הרבנים "גדולי ישראל", אך לא את המפלגות המנוהלות על ידי עוזריהם או אחרים בעלי אינטרסים מפוקפקים, תוך שימוש פסול בשמם של הרבנים וניצולם.

 

יו"ר תנועת "עם שלם", משה צרפתי, כינה את השקתה "בשורה של אחדות, של סובלנות, של שוויוניות ושל יהדות שורשית ואמיתית". לדברו, "אנו ניצבים בפתחה של מהפכה".

 

צרפתי הציג בכינוס סקרים פנימיים לפיהם שישה אחוזים מציבור בעלי זכות ההצבעה אמרו כי יש סיכוי גבוה עד גבוה מאוד שיצביעו למפלגה בראשות הרב אמסלם. לדבריו, יש בכוחה של המפלגה החדשה לגרוף חמישה מנדטים, כאשר בקהל היעד שלה יגיע סך המנדטים ל-13.

 

יושב הראש הכריז על פתיחת "מבצע רבבה", לצירופם של עשרת אלפים חברים ראשונים לתנועה. לדברי צרפתי, "תומכים בנו רבנים חשובים. מסיבות מובנות הם אינם מזדהים כרגע, אבל יזדהו בבוא היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים אמסלם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים