שתף קטע נבחר

התוקף בשדרות ח"ן תכנן נקמתו במשך שנה וחצי

במשטרה נערכים להגשת כתב אישום נגד החשוד בדקירת הצעירה בתל אביב לפני כחודשיים. מהצהרת התובע עולה כי הוא תכנן נקמתו מאז שגרמה לפיטוריו, וחקר באינטרנט איך למנוע את זיהויו. המקרה פוענח לאחר שהשוטרים התחקו אחר זהותו הבדויה וגילו את הסכין והאופנוע שהסתיר

תוקף הצעירה בשדרות ח"ן, שפוטר מעבודתו ביוזמתה, לא בזבז זמן בתכנון נקמתו: הוא חקר באינטרנט אילו סכינים מתאימים לתקיפה, עקב במשך שבועות אחר הקורבן ולמד כיצד לטשטש ראיות כדי למנוע את זיהויו. המשטרה, שכינו בעבר את התקיפה תעלומה, הגישה היום (ה') הצהרת תובע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לקראת הגשת כתב אישום בתחילת השבוע הבא.

 

ככל הנראה יואשם החשוד, תושב רמת גן בשנות ה-30 לחייו, בניסיון רצח, אולם במשטרה הבהירו כי הדבר לא נקבע סופית. בינתיים, מתארת הצהרת התובע את הרקע לתקיפה לפני כחודשיים ואת ההכנות הקפדניות של החשוד, שלפי חקירת בלשי מרחב ירקון, בראשות סגן-ניצב דודי בר, תכנן את נקמתו האכזרית במשך כשנה וחצי.

אזור התקיפה. התקשר במשך שבועות למקום עבודתה (צילום: מיכאל קרמר)

 

בספטמבר 2009 פוטר החשוד מעבודתו בעמותת "לחופש נולד", על רקע התנהגות מאיימת ואלימה כלפי עובדים בעמותה, בהם הקורבן. הוא החל מיד לתכנן את נקמתו, וגלש באתרי אינטרנט שבהם מידע על סכינים שמיועדות לתקיפה. כמו כן, אסף חומר על איך לטשטש ראיות מסכין לאחר ביצוע תקיפה. החשוד אף התחזה לאדם אחר והנפיק תעודת זהות מזויפת, שבאמצעותה רכש את האופנוע ששימש אותו באירוע, וכן רכש כרטיס "טוקמן" משולם מראש, כדי שיוכל לדבר בטלפון הסלולרי מבלי להותיר עקבות אלקטרוניים.

 

בשבועות שקדמו לתקיפה נהג החשוד להתקשר לעמותה על מנת לבדוק מתי עובדת הצעירה, ולפני כחודשיים, כשהיא הייתה זו שענתה לו לטלפון – הבין שהגיע השעה. הוא חיכה לסיום המשמרת שלה וארב לה בשדרות ח"ן, סמוך לביתה. אז התנפל עליה ודקר אותה בצורה קשה. כשהתחילה לצעוק, דחף את הסכין לתוך פיה, וחתך את חלל פיה ולשונה. "מדובר בתקיפה אכזרית של אדם נקמן", ציינו גורמים במחוז תל אביב, "כל התקיפה הזו היא על רקע נקמה".

 

החשוד המשיך בהתנהלותו המחושבת גם לאחר התקיפה. הוא הותיר את האופנוע והסכין בחניון תת-קרקעי סמוך לבית החולים איכילוב בעיר, וניסה לטשטש את עקבותיו. עם זאת, במשטרה סימנו אותו כחשוד אפשרי תוך זמן קצר, והוא זומן לחקירה. במשך חודש שלם עקבו בלשי מרחב ירקון אחר תנועותיו והמתינו שיעשה טעות.

 

במקביל, עלו החוקרים על הזהות הבדויה שבאמצעותה רכש את האופנוע. הם פנו לאדם שאליו התחזה החשוד, וזה סיפר להם שלאחרונה התקשרו אליו והתלוננו על כך שהאופנוע שלו מפריע בחניון, אף שהוא מעולם לא רכש כלי שכזה. החוקרים שמצאו את האופנוע והסכין, זיהו כי שימשו בתקיפה והצליחו לקשר אותם לחשוד. הוא עצמו מתעקש לשמור על שתיקה, אך במרחב ירקון בטוחים כי הוא זה שאחראי לתקיפה האכזרית.

 

עו"ד אורי קינן, המייצג את החשוד, ציין בתגובה: "כתב האישום יוגש ביום שני, ורק לאחר שאראה את חומר החקירה אוכל להתייחס לטענות המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד בדיון להארכת מעצרו
צילום: ירון ברנר
הקורבן. הותקפה ונחתכה
צילום: ניר גונטז'
מומלצים