שתף קטע נבחר

לביטחון אין גיל: צפו בחיפוש גופני לנוסעת בת 6

הורים אמריקנים העלו לאינטרנט סרטון בו נראית בתם הקטנה עוברת בידוק קפדני של גופה בשדה תעופה בניו אורלינס. "חינכנו אותה לא לאפשר לאנשים לגעת בה, ואז היא צריכה לעבור חיפוש גופני במקום ציבורי", אמר האב שקורא לשנות את אופי הבדיקה. מנהל הבטיחות האמריקני: "החיפוש בהתאם לנהלים"

זוג הורים אמריקנים זועמים על החיפוש הגופני שנאלצה לעבור בתם בת ה-6 בשדה תעופה בניו אורלינס בתחילת החודש. בעקבות היחס כלפי ילדתם, ד"ר טוד וסלינה דרקסל קוראים לממשל לשנות את הליכי הבידוק הקפדניים של קטינים בשדות התעופה.

 

כך זה נראה - הסרטון שעלה ב-"יו טיוב":

 

"אחרי החיפוש, היא פרצה בבכי כי היא לא הבינה מה היא עשתה לא נכון", סיפר אביה של אנה, בת ה-6. בראיון לתוכנית "בוקר טוב אמריקה" הוא הודה כי הוא ואשתו מתקשים להסביר לאנה את הסיטואציה. "בעבר הדגשנו בפניה שזה לא בסדר כשנוגעים בך במקומות מסוימים, ועכשיו היא עברה חיפוש גופני במקום ציבורי", אמר ד"ר דרקסל.

 

 

דובר מטעם המנהל לביטחון התחבורה בארצות הברית (TSA),

המרכז את מערך הבידוק בשדות התעופה, ציין כי החיפוש שבוצע לילדה "התנהל בהתאם לנהלים". לדבריו, המנהל בחן את המקרה וקבע שהקצינה שביצעה את החיפוש "פעלה לפי הנחיות החיפוש הנוכחיות".

 

עם זאת, מנהל ה-TSA הורה "לבחון דרכי בידוק נוספים מעבר לשיטת החיפוש המתאימה לכל נוסע". עם זאת הוא הדגיש כי המנהל "ישמור על רמת בטיחות גבוהה". בהודעת ה-TSA הודגש כי הם פועלים לשיפור מערך החיפוש לשכבות באוכלוסייה המוגדרות תחת "סיכון נמוך", כמו נוסעים קטינים.

 

הסרטון של החיפוש צולם ב-5 באפריל בשדה התעופה לויאס ארמסטרונג בניו אורלינס.

קצינת הביטחון ביקשה מאנה הקטנה לעמוד עם ידיים מושטות לצדדים. למרות גילה של הנוסעת, אשת הביטחון ערכה על גופה חיפוש גופני קפדני. סלינה, אמה של אנה, סיפרה כי היא ומשפחתה היו בדרכם חזרה מחופשה. הם הועברו דרך מכונת שיקוף, אך אנה בת ה-6 התבקשה אחרי הבידוק לעבור גם חיפוש גופני.

 

"הם פשוט הודיעו לנו שהם יעשו את מה שהם צריכים לעשות", תיארה סלינה את תגובת הצוות הביטחוני. היא הסבירה את הסיבה להפצת הסרטון באינטרנט: "חשנו שזה לא ראוי. אנו נאבקים ללמד את ילדנו להגן על עצמם, ולהגיד 'לא' ושזה לא בסדר שאנשים יגעו בהם באזורים האלה. ואז, במקרה הזה, אנחנו נאלצים לומר שזה כן בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פרצה בבכי אחרי הבידוק"
צילום: AP
מומלצים