שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה תוכנית הקיצוצים של אובמה
  אובמה: העולם ייכנס למיתון נוסף אם ארה"ב תשמוט חובות. במסגרת התוכנית תקצץ ארה"ב יותר מחצי טריליון דולר כבר בשנה הבאה. במציאות הנוכחית נאלצת ארה"ב לגייס חוב של 40 סנט על כל דולר הוצאה - מצב בלתי נסבל

  בית הנבחרים האמריקאי אישר את תוכניתו של אובמה לקצץ 6 טריליון דולר מהוצאותיה של ממשלת ארה"ב על 12 השנים הבאות, במטרה למנוע מהחוב של המדינה לתפוח למימדים גדולים הרבה יותר, כך מפרסם אתר האינטרנט של פורבס. בשורה התחתונה המטרה של תוכנית הקיצוצים היא לאפשר לארה"ב להגדיל את

  תקרת חובותיה מעבר לזו הקיימת כיום.

    

  אובמה שהגה את תוכנית הקיצוצים גורס כי לגבי המבנה הפרטני של הקיצוצים יהיה צורך להחליט אחרי בחירות 2012 לנשיאות בהם הוא מתכוון לנצח.

    

  נשיא ארה"ב הזהיר היום כי העולם עלול להידרדר למיתון נוסף אם ארה"ב לא תוכל לעמוד בחובותיה, כך ציטטה היום סוכנות הידיעות AP. אובמה הביע ביטחון כי הקונגרס האמריקאי יאשר את הגדלת תקרת החובות של המדינה. כעת עומד החסם העליון האפשרי לחובותיה של ארה"ב על 14.3 טריליון דולר וזה צפוי להיות חובה של ארה"ב באמצע חודש מאי.

    

  הרפובליקנים לא מעוניינים לאשר את תוכניתו של אובמה, נציג הדמוקרטים, בעוד הם מאיימים להביא את הדיונים על הקיצוצים למבוי סתום.

    

  כיום מעריך משרד האוצר האמריקאי כי ארה"ב תגיע לתקרת החובות האפשרית ב-16 במאי. המדינה יכולה לנקוט בצעדי חירום במטרה למנוע מחובותיה לתפוח, אך מהלך מעין זה ירוויח לארה"ב רק מעט זמן. במידה וממשלת ארה"ב לא תגדיל את תקרת החוב היא לא תוכל לשלם למשקיעים רבים בעולם ריביות ותשלומי קרן על חובותיה הקיימים. חלק מגיוסי החוב השוטפים של הכלכלה הגדולה בעולם משמשים את הממשלה למיחזור חובות כשחלק מהכספים הולכים להגדלת החוב הקיים.

    

  בית הנבחרים האמריקאי העביר אתמול (ה') חקיקה שנועדה לממן את פעילות הממשל הפדראלי לשארית השנה הכספית וכוללת קיצוץ של 38.5 מיליארד דולר בהוצאות הממשל.

    

  הגירעון התקציבי של ארה"ב עמד על 188 מיליארד דולר במרץ. במחצית הראשונה של שנת הכספים של 2011, הגירעון עמד על 829 מיליארד דולר, עליה של 112 מיליארד דולר בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים