שתף קטע נבחר

לחיאני בקדימה: הממשלה שודדת מיליארדים

ראש העיר, הממתין להחלטת הפרקליטות בעניין החשדות נגדו, נשא "כתב אישום" נגד הממשלה בהרמת כוסית לכבוד חג הפסח מול מאות עובדים. באופוזיציה בבת-ים תקפו: "הוא ממשיך להשתמש בעובדי עירייה לצרכיו"

ראש העיר החשוד בעבירות של טוהר מידות משתלב בפוליטיקה הארצית: ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, הכריז בערב חג הפסח באופן פומבי על כוונתו להתפקד למפלגת קדימה. בטקס הרמת כוסית מול מאות מעובדי העירייה, נשא "כתב אישום" משלו נגד הממשלה: "אין אני יכול לראות את מחירי המים המשתוללים ולא לעשות כלום. בממשלה שודדים מיליארדים מהציבור".

 

"אני מצטרף לקדימה כי זו האופציה השפויה כיום למדינת ישראל, אחרת, פורחת, עם ראייה חברתית ויחסי חוץ נורמטיביים", אמר לחיאני. לאחר החג הוא מתכוון להגיש את טפסי ההתפקדות למפלגה ולפעול לגיוס מתפקדים נוספים בעירו.

 

 

באותה נשימה ציין ראש עיריית בת-ים את המגבלה החוקית האוסרת על שימוש באירועים עירוניים או במשאבי העירייה לטובת קידום אג'נדה מפלגתית. "על פי החוק אסורה פעילות פוליטית בתוך העירייה וחל איסור חמור להשתמש בכוח הסמכות המנהלית", אמר לחיאני, "אני מבקש כי כל אדם אשר רואה עצמו נלחץ על-ידי מנהל או מקורב כביכול ליידע אותי באופן אישי, לכולכם יש זכויות דמוקרטיות ואני מקווה כי תשתמשו בהן".

 

לחיאני, הממתין בימים אלה להחלטת הפרקליטות האם להגיש נגדו כתב אישום בחשד לעבירות שחיתות, מתכוון להתמודד על ראשות עיריית בת-ים גם בבחירות המוניציפאליות הקרובות שייערכו בסוף 2013, במקביל להשתלבותו ברשימת קדימה לכנסת במקום סמלי.

בהמשך מתכנן לחיאני להתמודד על מקום ריאלי ברשימת קדימה לכנסת בשנת 2018.

 

יו"ר האופוזציה במועצת העיר, אלי יריב, תקף את הופעת לחיאני מול עובדי העירייה ואת השימוש בהשפעתו עליהם. "המלצת המשטרה להגיש נגד לחיאני כתב אישום בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים לא מונעת ממנו להמשיך ולהשתמש בעובדי עירייה לצרכיו הפרטיים והאישיים", טען יריב, "קודם הוא לקח מעובדי העירייה הלוואות לכיסוי חובותיו, ועכשיו הוא מבקש מעובדי העירייה להתפקד למפלגה תוך רמיסת החוק ברגל גסה".

 

בתגובה לטענה כי תמך במספר מפלגות בקשת הפוליטית לאורך השנים, אמר לחיאני ל-ynet כי "מעולם לא הייתי בליכוד, ובשנת 1999 נמניתי עם מקימי מפלגת ישראל אחת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצטרף לקדימה. שלומי לחיאני
צילום: דודו אזולאי
מומלצים