שתף קטע נבחר

"מדד האושר": הישראלים במקום השביעי בעולם

לפי סקר של מכון "גאלופ" האמריקני, 63% מתושבי ישראל מרוצים מחייהם - נתון זהה לניו זילנד. בארצות הברית, בבריטניה ובברזיל מאושרים פחות. בראש הטבלה מוצבת דנמרק ובתחתית - הרשות הפלסטינית

למרות הכול – אנחנו מרוצים. סקר עולמי של מכון "גאלופ" שפורסם בסוף השבוע מדרג את הישראלים במקום השביעי מבין 124 מדינות ברמת האושר של התושבים. לפי הסקר, 63% מהנשאלים בישראל ציינו שהם מרוצים מחייהם.

 

 

את "רשימת האושר" מובילה דנמרק, שבה 72% מהתושבים מרגישים שהם משגשגים. שבדיה וקנדה נמצאות במקום השני עם 69%, אחריהן אוסטרליה עם 65%. בהמשך הרשימה, באופן מפתיע מדורגת ונצואלה יחד עם פינלנד עם 64%. ניו זילנד מדורגת בזהה לישראל עם 63%, ומתחתיה הולנד ואירלנד עם 62%, ארצות הברית עם 59%, ברזיל 57%.

 

המדינה הערבית המדורגת גבוה ביותר בסקר היא איחוד הנסיכויות עם 55% תושבים מרוצים. בבריטניה פחות אופטימיים: 54% מהנשאלים בממלכה הביעו שביעות רצון מחייהם. לפי הסקר הורכבה קבוצה של 19 מדינות, רובן מאירופה ומאמריקה (כולל ישראל) שתושביהן חשים שהם הגשימו את שאיפותיהם. לעומת זאת, ב-67 מדינות נמצא כי פחות מ-25% מהנשאלים ציינו שהם חשים הצלחה.

 

בניגוד לרמת האושר בישראל, בשטחי הרשות הפלסטינית נמצא כי רק 14% מרוצים ממצבם.

נתון זהה ללוב ולפורטוגל, הסובלת ממשבר כלכלי חריף. ברוסיה 24% מרוצים, בלבנון וביוון 21%, בהודו %17. בתחתית הרשימה מדורגות מדינות אפריקה שמדרום למדבר סהרה. צ'ד נועלת את "מדד האושר" כשרק אחוז אחד מתושביה מרוצים ממצבם. באיטי, מוכת אסון הטבע, אחוז המאושר עומד על שניים.

 

מבצעי הסקר של "גאלופ" המליצו למנהיגי העולם לא להסתמך רק על נתונים חיוביים של התוצר הלאומי הגולמי, אלא גם להתייחס למדד האושר של אזרחיהם. תוצאות הסקר מבוססות על סקרים טלפוניים ופנים מול פנים עם אלף איש, מגיל 15 ב-124 מדינות. התוצאות ברוסיה, בשטחי הרשות הפלסטינית ובחלק ממדינות ערב מבוססות על נתונים מצטברים מכמה סקרים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים