שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבן שקפץ מהגג לאמו: למדתי שאלכוהול מזיק
  כשהוא מכוסה בגבס עם שברים בידיים וברגליים וחוליה מרוסקת בגבו, מבין הנער בן ה-14 מיהוד שרק מזל הפריד בינו למוות, כשקפץ מגג לאחר התערבות על 100 שקלים. אמו ל-ynet: "מקווה שימצו את הדין עם המוכר בפיצוציה. העיקר להתפרנס?"

  קיבלה ילד במתנה: "לנו זה נס גדול, פשוט קיבלתי את החיים של הילד שלי במתנה", אמרה אמש (יום ג') ל-ynet אמו של הנער בן ה-14 מיהוד, שהשתכר וקפץ מגג בית. רק בנס נגמר האירוע בשברים ברגליים ובידיים ובחוליה מרוסקת בגב. היום יעבור הנער ניתוח ראשון בבית החולים שיבא, ולפני כן הספיק להתחרט בשיחה עם אמו - כפי שאנחנו מפרסמים לראשונה.

   


  הביע חרטה, שעות לפני הניתוח הראשון (צילום: הדר כהן)

   

  החברים של הפצוע הזעיקו תחילה את אחיו, והוא הזעיק את המשטרה ואת האם באמצע הלילה, אז התברר לה שבנה, שחקן כדורגל, נפל מגג כנראה על רקע התערבות על 100 שקלים. לאורך יום האשפוז, הבין הנער כי שיחק מזלו שיצא בחיים אחרי נפילה מגובה 12 מטרים. "הוא מתחרט על זה, ושמח שיצא בצורה הזו מהמקרה הזה. הוא אמר לנו שהוא למד מזה, ושהאלכוהול רק מזיק", אמרה אמו בשיחה עם ynet.

   

  "הוא קלט שהיה בסכנת חיים, והתבאס שהוא לא יכול לחזור לכדורגל ולא ייצא עם חבריו לטיול השנתי הקרוב", סיפרה האם. אחיו הגדול של הנער, שהוזעק מביתו ומיהר להזעיק אמבולנס של מד"א, הוסיף: "אני מודה לאלוהים שאחי קיבל את חייו, כי אם הוא היה נפגע בראשו זה היה יכול להיגמר במוות. אני מקווה מאוד שבני נוער אחרים ילמדו מהמקרה הזה ויפעילו שיקול דעת על המעשים שהם עושים, ובכל מקרה אדאג באופן אישי שהוא לא יתקרב יותר לדברים הללו".


  "שיסתכל על התמונה של הבן שלי". האם נגד מוכר הוודקה (צילום: הדר כהן)

   

  איש לא נעצר וגם לא עוכבו לחקירה חשודים, ועל רקע עובדה זו - מופנה זעמה של האם לבעל הפיצוציה שמכר לנערים מכיתה ט' את בקבוק הוודקה, ולמשטרה שאינה אוכפת את החוק: "שיסתכל על התמונה של הבן שלי, ויידע שזה יכל להיות גם הבן שלו. מה אכפת לו בכלל? העיקר להתפרנס ממכירת אלכוהול לקטינים. אני מקווה שהוא ייתפס ושימצו איתו את הדין".

   

  האם קראה לרשויות החוק להעמיק את הטיפול במכירת האלכוהול לבני נוער: "המשטרה חייבת להיכנס חזק גם באזור שלנו, כמו שעשו בתל אביב, לסגור פיצוציות שנתפסות מוכרות אלכוהול לקטינים, ולגרום לבעליהן לרוץ בבתי משפט. כמו שזה קרה לי, זה יכול לקרות לכל אמא אחרת".

   

  היא הדגישה כי לדעתה, לא מדובר במקרה בודד: "זה קורה במשפחות הכי טובות, ובכל הארץ. זו תופעה שחייבים לעקור מהשורש. חייבים להבין שלא סתם כותבים בפאבים ובפיצוציות שאסור למכור אלכוהול למי שמתחת לגיל 18".

    

  היום יתקיימו שיחות של פסיכולוגים ואנשי חינוך עם תלמידים ביהוד, ובהן ידונו בסכנות הטמונות בצריכת אלכוהול. "אין לנושא הזה מספיק מודעות", הוסיפה האם, "אנחנו לא מספקים לילדים שלנו את האלכוהול. זה גיל טיפש עשרה, שעושים בו שטויות, ובאותה המידה יכלו גם לנסות מנת סם כדי להרגיש בהיי. אי אפשר לשלוט היום בבני הנוער בגילאים האלו של חטיבת הביניים. הגבולות נפרצו, וחייבים יותר לבדוק עם מי הבן שלך מסתובב".

  פורסם לראשונה 26/04/2011 21:56

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנערים לאחר האירוע שכמעט נגמר באסון
  צילום: הדר כהן
  מומלצים