שתף קטע נבחר

סופית: מצנע יצטרף בשבוע הבא למרוץ בעבודה

יו"ר המפלגה לשעבר יכריז שיתמודד על התפקיד, ובכך יהפוך למועמד השישי. הוא יזכה לתמיכתו של בן-אליעזר, וכעת צפוי הקרב העיקרי להיות בינו לבין עמיר פרץ

יושב ראש מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, יכריז בשבוע הבא על כוונתו להתמודד שוב על ראשות המפלגה. כך נודע אמש (יום ג') ל-ynet. הבחירות לראשות העבודה ייערכו בספטמבר. מצנע ייהנה מתמיכתו של השר לשעבר בנימין בן-אליעזר, אחד האנשים החזקים במפלגת העבודה.

 

 

הוא המועמד השישי במרוץ לראשות המפלגה, ומולו יתמודדו יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, שלמה בוחבוט ואיש העסקים הירושלמי אראל מרגלית, שיודיע היום על התמודדותו. במפלגה יש מי שמעריכים כי לנוכח הצטרפותו של מצנע למרוץ, הקרב העיקרי על ראשות העבודה יהיה בינו לבין עמיר פרץ.

 

מצנע נחשב למועמד רציני ואהוד, בעיקר לאור הקדנציה המוצלחת שמילא כראש המועצה בירוחם. הוא עבר לעיר הדרומית לאחר שפרש מראשות מפלגת העבודה ומהכנסת, ונחשב למי שהצליח לשקמה במידה רבה. תושבים בעיר שיבחו אותו רבות על פועלו בה. מצנע הוביל את העבודה לבחירות בשנת 2003, והפסיד בהן לאריאל שרון. הוא כיהן קרוב לעשור כראש העיר חיפה.


מצנע עם בן אליעזר. יקבל את התמיכה שלו (צילום: שאול גולן)

  

מצנע סירב אמש להתייחס לדיווח, אך מקורביו מאמינים שסיכוייו לנצח בבחירות לראשות המפלגה גדולים. עם זאת, המשימה המרכזית שלו תהיה לשקם את מפלגת העבודה ולאחד אותה לקראת הרכבת רשימה לכנסת הבאה.

 

התמיכה שלה יזכה מצנע מבן-אליעזר חשובה מאוד. בדצמבר האחרון הציע השר לשעבר למצנע לשוב לפעילות פוליטית

ולהתמודד על ראשות המפלגה. בן-אליעזר, שהיה יריבו המר של מצנע במהלך כהונתו כיו"ר המפלגה והפסיד לו בבחירות הפנימיות בשנת 2002, אמר למצנע כי הוא מוכן לזוז הצידה: "אתה היחיד שיכול להציל את המפלגה הזו".

 

בשבוע שעבר דווח ב-ynet כי במייל ששלח לפעילים לשעבר במפלגה כתב מצנע שאם יחליט לחזור לפוליטיקה הלאומית, "האפשרות הסבירה היא לחזור ולהתמודד על ראשות מפלגת העבודה, בהנחה שניתן לשנות את המפלגה ולהתאימה לאתגרי העתיד".


פורסם לראשונה 26/04/2011 22:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרם מצנע. מועמד רציני ואהוד
צילום: שאול גולן
עמיר פרץ. ראש בראש
צילום: דנה קופל
מומלצים