שתף קטע נבחר

 • חומרה - צילום דיגיטלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קטנה ובסיסית: מצלמת כיס קסיו EX-S200

  הסתובבנו עם מצלמת ה- Casio EX-S200 לכמה ימים. זה היה קל משום שהיא קטנה ומתאימה לכל כיס. בדקנו את הביצועים שלה ואיכות התמונה. ביקורת

  << מיוזיקל פידליטי M3CD – נגן עם חרך למוזיקה

   

  בעידן המודרני כולנו אוהבים לתעד את עצמנו ואת האירועים שקורים בחיינו באמצעות צילום. מצלמה קטנה אותה ניתן להכניס לכל כיס יכולה להיות להיות בת לוויה נוחה עבורנו למטרת שליפה ברגע המתאים בכדי לצלם את הרגע. לכך כיוונה קסיו עם ה-EX S200 שהיא אכן קטנה ואלגנטית ואמורה להתאים לכל אחד ולכל רגע. החלטנו לבדוק אותה.

   


   

  עיצוב ותפעול

  מצלמה זו מתגלה כמאוד דקה, עם פחות מ-18 מילימטר בעובי. היא מעוצבת בקווים נקיים ועם קימורים קלים ונראית טוב ועם הגוון הנכון היא יכולה להתאים לכל אחד. ה-S200 מרגישה ובנויה בצורה איכותית שמשדרת ביחד עם העיצוב הנקי יוקרה ועמידות ונראה שלא תהיה לה בעיה מיוחדת להאריך חיים. האיזור שעלול להיות רגיש הינו מנגנון הזום ומומלץ להיזהר שהוא לא יקבל מכה בזמן שבו הוא בולט החוצה.

   

  מסך ה-LCD בגודל 2.7 אינץ' מכסה את רוב שטחו של גב המצלמה ומספק תמונה טובה באיכות סבירה אבל קשה לבחון דרכו את חדות ואיכות התמונה שהמצלמה מסוגלת להפיק עם חיישן ברזולוציית 14 מגהפיקסל.

   

  לחצני ההפעלה מעוגלים ולא בולטים - דבר שמונע לחיצה מקרית עליהם אך מקשה על תפעול עיוור שלהם. המרווח בין לחצני הניווט והבחירה בתפריט לא מספיק גדול וזה לפעמים גורם ללחיצות שגויות. מנגד, לחצן הצילום ומתג הזום שממוקמים בראש גוף המצלמה נוחים לשימוש ומספקים תגובה טובה וחלקה של מנגנון הזום. המצלמה מצויידת בעדשת זום כפול ארבע אופטי והמעבד שלה מסוג להגדיל את התמונה באופן דיגיטלי פי שש. התאכזבנו לגלות שאין אפשרות למנוע את השימוש בזום הדיגיטלי.

   


   

  מהירות

  לחיצה אחת על מתג הפעלת המצלמה ותוך כשניה היא מוכנה לצלם תמונה ראשונה, בין צילום תמונה אחת לאחרת יש להמתין גם כשניה. יש אפשרות

  של צילום מהיר העומד על קצב של ארבע וגם עשר תמונות בשניה, אבל ניגשים אליו דרך התפריט ולא על ידי לחיצה מהירה על כפתור הצילום. כמו כן, בעת מצב צילום מהיר הרזולוציה יורדת לשני מגהפיקסל או מגהפיקסל אחד בלבד, תלוי במהירות הצילום. חשוב לדעת גם שמנגנון הצילום המהיר נועל את הפוקוס לתמונה הראשונה בלבד ולא מכוון אותו מחדש עבור התמונות הבאות אחריה.

   

  צילום סטילס

  מצלמת הכיס של קסיו מציעה מגוון גדול של 42 מצבי צילום מוגדרים מראש עבור סיטואציות שונות. מצבי צילום אלו תוכננו לגרום למצלמה להפיק תוצאות טובות יותר בתרחישים נפוצים. בנוסף, ישנה אפשרות לבחור במצב Premium Auto הכולל עיבוד תמונה כבד יותר שמשפר את איכות הפלט, אבל בתמורה גוזל כמה שניות נוספות לאחר צילום התמונה.

   

  עם רזולוציה של 14 מגהפיקסל, איכות התמונה של מצלמה זו טובה בתנאי תאורה נוחים (אור יום בחוץ). בתנאי תאורה קצת פחות טובים, לעומת זאת, המצלמה מגדילה את ערך ה-ISO, דבר שמוביל לתמונה מגורענת. לדאבוננו, במצלמה זו אין אפשרות לשלוט ידנית על ערך ה-ISO (כנהוג במצלמות קומפקטיות שאינן יקרות). בחירה במצב לילה לא משפרת בהרבה את המצב ולכן העדפנו לצלם ב-Premium Auto כאשר תנאי התאורה התגלו כלא אידיאליים.

   

   


   

  צילום וידאו

  הקטנה הזו, כמו כל מצלמה מודרנית מסוגלת לצלם וידאו באיכות HD של 720P עם עשרים תמונות בשניה. אם תרצו לקבל קצב פריימים של שלושים פריימים בשניה תצטרכו להתפשר על הרזולוציה ולרדת ל-640X480. הפעלת הוידאו מתבצעת באמצעות כפתור יעודי וניתן להשתמש בו בכל מצב. איכות התמונה של הוידאו מתגלה כסבירה ובדומה לנעשה בצילום תמונות סטילס, גם כאן היא פחות מוצלחת כאשר התאורה אינה אופטימלית.

   

  סיכום

  הקסיו EX-S200 מפגינה איכות בניה טובה, מראה אלגנטי ואיכות תמונה סבירה. מימדיה הקומפקטיים מאפשרים לקחת אותה לכל מקום ללא מאמץ ולא להרגיש אותה כאשר היא מאוחסנת בתיק קטן. המצלמה מאפשרת תפעול בסיסי בצורה פשוטה, מה שאמור לקסום למשתמשים שלא מחפשים להסתבך עם הגדרות מתקדמות. מי שיחפש אפשרויות שליטה מתקדמות שמאפשרות שיפור איכות התמונה במצבים ספציפיים לא ימצא את מבוקשו במצלמה הזו.

   

  ציון:


   

  בעד: מצלמה קטנה עם איכות בניה טובה וקלות שימוש.

  נגד: איכות תמונה בתאורה חלשה, הגדרות מוגבלות ותפעול מתקדם מוגבל ולא נוח.

  מחיר: 1199 שקלים.

  אחריות: שנתיים על ידי היבואן אלודה.

   

  למפרט המלא באתר היצרן.

   

  תמונות לדוגמה שצולמו עם ה-EX-S200

   


   

   


   

   


   

   


   

   

  טאבלטים חדשים של סוני >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי כרמי, dtown
  תמונה מגורענת ב-ISO נמוך
  צילום: אלי כרמי, dtown
  צילום: אלי כרמי, dtown
  קטנה ובסיסית
  צילום: אלי כרמי, dtown
  מומלצים