שתף קטע נבחר

מחאה בת"א: חילונים וחרדים נגד ציד כלבי הים

בהפגנת מחאה שנערכה מול שגרירות קנדה, נכחו עשרות פעילים למען בעלי חיים שמחו נגד המשך ציד של מאות אלפי כלבי ים בקנדה לטובת תעשיית הפרווה. השנה, הצטרפו לראשונה גם פעילי ארגון חרדים למען בע"ח. "זו תעשייה אכזרית", הם אומרים

"הפסיקו את הטבח בכלבי הים", "בושה לקנדה!", הן חלק מכתובות המחאה שהתנוססו היום (ד') על גבי שלטים שנשאו עשרות פעילים ואוהבי בעלי חיים, במסגרת הפגנת מחאה שנערכה מול שגרירות קנדה בתל-אביב.

 

ההפגנה נגד המשך ציד כלבי ים בקנדה, נערכה על ידי "הקואליציה הבינלאומית נגד תעשיית הפרוות" ו"תנו לחיות לחיות". בהפגנה הגיעו לקחת חלק גם פעילי "מחתרת הפרווה" ולראשונה, השתתפו השנה גם פעילים חרדים למען בעלי חיים מארגון "בחמל"ה".

 

ציד כלבי הים שהחל לפני מספר שבועות בקנדה, אמור לגבות את חייהם של מאות אלפי כלבי ים ממינים שונים. בחודש שעבר הכריזה ממשלת קנדה כי החליטה להעלות את מכסות הציד המותרות של כלבי ים השנה ל-468 אלף כלב ים ממינים שונים – 400 אלף כלבי ים ממין הארפ וכ-60 אלף כלבי ים אפורים. 

 


צילום: רונן מחלב

ההפגנה בתל-אביב (צילום: רונן מחלב) 

 

"לחץ עולמי כדי להפסיק את הציד הברוטאלי"

"המטרה שלנו היא לגרום לציבור להבין את הסבל שעוברים הגורים והאמהות שלהן בטבע, והכל בשביל פרווה", אומרת ל-ynet ג'יין הלווי, יו"ר הקואליציה. "רק אם נעורר מודעות לנושא ונמשיך להפעיל לחץ יחד עם הארגונים בעולם, נוכל להפסיק את הציד הברוטאלי נגד כלבי הים. התקווה שלנו היא שבבחירות הקרובות במדינה, המפלגה הירוקה שתומכת בהפסקת הציד, תביא לשינוי המיוחל בקנדה".

 

לדברי ארגונים למען בעלי חיים בעולם, מיעוט הציידים והמחסור באזורי קרח יציבים מקשים על הציד ולהערכתם, בספק אם הציידים יעמדו במיכסה שהותרה להם השנה. הקושי לפקח אחרי הציידים, מעלה חשש בקרב הארגונים כי החיות אינן מומתות על פי התקנות. 

במהלך טקס קצר שנערך לזכר כלבי הים, הודלקו נרות ונציגי הארגונים נאמו נגד הצייד ותעשיית הפרווה. למקום הגיע גם נציג משגרירות קנדה שצפה במתרחש. 

 

במקביל, הכריזה היום הקואליציה הבינ"ל נגד פרוות על השקת קמפיין המחאה הבינ"ל החדש הנושא את הכותרת "הפרווה היא אדומה". לדברי הפעילים, הדבר נועד לסמל את הזוועות שמתרחשות מאחורי הקלעים של תעשיית הפרווה, אליהן הציבור איננו מודע. "בכל שלב בדרך לייצור הפרווה, הצבע השולט הוא אדום - החל מהדם שניגר מהחיות כתוצאה מתנאי ההחזקה שלהן, מהרגע שמכים בהם באלות בטבע ועד לרגע בו הן נותרות בלי עור". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציד כלבי ים בקנדה. החודש
באדיבות IFAW
מפגינים יחד בתל-אביב
צילום: רונן מחלב
צילום: רונן מחלב
מומלצים