שתף קטע נבחר

אראל מרגלית הכריז: אביא מנהיגות אחרת לעבודה

לקראת הפריימריז שייערכו בספטמבר הודיע גם איש העסקים על מועמדותו לראשות המפלגה. הוא יתמודד בין היתר מול עמרם מצנע, עמיר פרץ, יצחק הרצוג ושלי יחימוביץ'. בכנס בירושלים טען: "אביא מנהיגות אחרת שתשנה את סדר היום הלאומי"

המועמד השישי לראשות העבודה: פחות מיממה לאחר הפרסום ב-ynet על החלטתו של עמרם מצנע להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, הודיע גם איש העסקים והפעיל החברתי, אראל מרגלית, על מועמדותו לראשות מפלגת העבודה, בבחירות שייערכו בספטמבר. "אני אביא איתי מנהיגות אחרת, שתשנה את סדר היום הלאומי", הבטיח. מרגלית הכריז על מועמדותו בכנס של עמותת "בקהילה" אותה הקים, בנוכחות קהל של 200 צעירים ופעילים.

 

  

בנאום ההכרזה על מועמדותו אמר מרגלית: "אני אוביל למהפכה במפלגת העבודה. כדי שהמפלגה תחזור להיות רלוונטית חייבים לעשות בה מהפכה, לא פחות". מרגלית הוא האדם השישי שאמור להתמודד על ראשות המפלגה, והוא מצטרף ליו"ר העבודה לשעבר, עמרם מצנע, וכן ליצחק הרצוג, שלי יחימוביץ', עמיר פרץ ושלמה בוחבוט.

 

מרגלית, בן 50, הוא משקיע ואיש עסקים שהיה שותף להקמתן של עשרות חברות היי-טק. ב-2008 זיכה אותו בית המשפט מעבירות מס בהן הואשם במסגרת תפקידו כדירקטור של חברת ההיי-טק סיריוס שהתרסקה. בעבר הוכתר על ידי המגזין הכלכלי היוקרתי "פורבס" כישראלי המוביל ברשימת ה"מידאס", המדרגת את אנשי ההון-סיכון הטובים בעולם. ב-2005 היה מרגלית מועמד לתפקיד יו"ר רשות השידור, אך לבסוף ביטל את מועמדותו עקב ניגוד אינטרסים. במהלך פעילותו החברתית הוא הקים את עמותת "בקהילה", ואת מרכז "המעבדה".

 

במסיבת עיתונאים שקיים לאחר הכרזתו אמר מרגלית: "אני מגיע מבחוץ, אבל אני נכנס ונכנס חזק. מפלגת העבודה זקוקה למנהיגות חדשה. עמיר פרץ ושלי יחימוביץ' הביאו איתם מסר חברתי, אבל היום זה לא הזמן שלהם. אני מצפה שהם יתמכו בי. הגיע הזמן להחליף דיסקט ולעשות "ריפרש" למפלגת העבודה".

 

מרגלית הצהיר כי יישאר בפוליטיקה ויוסיף לתמוך במפלגת העבודה גם אם לא יזכה בבחירות לראשותה. "קדימה היא לא אופציה, אלא ליכוד ב'", הבהיר. "אם מפלגת העבודה רוצה להתחדש, היא צריכה להביא מנהיגות אחרת ומסר חדש, ולהפסיק לחלק את העולם בין החברתי לכלכלי".

 

בהתייחסו לנושאים המדיניים אמר מרגלית: "מפלגת העבודה צריכה להביא להסדר עם הפלסטינים ולהסדר אזורי, כפי שהוביל יצחק רבין. ירושלים צריכה להיות המקום שבו נפגשות הציביליזציות, ולא מתנגשות בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנהיגות אחרת. מרגלית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים