שתף קטע נבחר

מי קרא את המולטיספרה שלי?

השבוע המולטיספרה תגלה לכם מי צפה לכם בפרופיל. ואם היא לא תעשה את זה היא לפחות תגיד לכם מי מהחברים שלכם ראוי להימחק מהפייסבוק. וכרגיל - מה הקשר של משטרת ישראל לכל העניין?

<< אפל על האייפון המרגל: "נתקן את הבאג"

 

מי צפה בפרופיל שלי?

"אפליקציית 'איך לראות מי צפה בפרופיל שלך' תהיה הקריפטונייט שיהרוג את פייסבוק", התנבאה שן ליברמן בפייסבוק. ניצן סדן הסביר כאן למה זכותנו לדעת זאת, ולמה זה טוב. ובינתיים, בפייסבוק: הרשת החברתית לא מאפשרת לגולשים לדעת זאת, ומסירה אפליקציות שמבטיחות לספק את המידע הנחשק.

 

בשבוע החולף קיבלנו הוכחה לדרישה לפיצ'ר הזה. וירוס שהסתובב בפייסבוק הציף תיבות פייסמייל בהזמנות לאירוע בשם "How to see who viewed your profile!!" במקביל הוצפו קירות של משתמשים ברשימות של אנשים שצפו בפרופיל שלהם, לצד מספר הצפיות (אורון מזרחי בדק את זה ודיווח שזה מפוברק: "חלאס עם הסקריפטים של "מי באמת/ראסמי/אשקרה צפה לי בפרופיל". השורות הראשונות בקוד מיצרות מספרים רנדומלים").

 


תחתמו כאן אם צפיתם לי בפרופיל

 

 

מי צפה בדאחקות שלי?

אם יש נושא שאומת המולטיספירה אוהבת לעסוק בו, הרי זה היא עצמה.

 

דור צח: "אז אולי פשוט תודו שהצצתם בפרופיל שלי ועברתם תמונה תמונה בעודכם בוהים במסך בהתלהבות הולכת וגוברת במקום לשלוח לי את הווירוס המטופש הזה? אעאעאעאע".

 

רינה שטיינגרט: "זה לא שלא מעניין אותי מי צפה לי בפרופיל. זה כן, כמו שמעניין אותי מי מסתכל עלי מחלונות הבניין ממול ומי עוקב אחריי ברחוב. אבל אני מכבדת סטוקרים. אני רוצה לאפשר להם לעקוב אחריי בפרטיות, בלי לפחד מעונש ומהיתפסות על חם. מה יישאר לנו בחיים האלה, אם יגזלו מאתנו את החופש לעקוב אחרי אנשים, לאסוף באובססיביות מידע על חייהם ולבנות להם מקדשים קטנים בחדר? לא שאני עושה את זה או משהו. איכס. מה פתאום".

 

גיל ירדני: "לדרישת הקהל: בקרוב אפתח אפליקציה שקוראים לה 'כמה פעמים בשבוע מסתכל האקס שלך בפרופיל שלך?' וכשיכנסו אליה תודיע, 'עברו כבר שנתיים ויש לו חברה חדשה, גט א לייף'".

 

מעין ששון: "הצצת? שילמת".

 

אירנה זברסקי: "אתם לא צריכים שום אפליקציה כדי לדעת מי חיטט לכם בפרופיל: זה ההוא שדלוק עליכם ואתם מסננים אותו בצ'ט ,2) ההוא שהתחלתם איתו והוא הסתקרן, 3) ההוא שכועס עליכם ולכן חווה מזה ריגוש, 4) מישהו שהיה לכם סיפור איתו לפני 6 שנים, 5) הקריפי ההוא שתמיד עומד בצד באירועים ובוהה בכולם. אגב, מספר 1,3 ו-5 מפנטזים עליכם באזיקים. אה, וההוא שאתם רוצים בסתר סביר להניח שלא נמצא פה הרבה. בקיצור, עדיין מסוקרנים?"

 

אני: "מחכה כבר לווירוס ההמשך: 'הצצתי בפרופיל שלך. לא היה משהו. למה אין לך אלבום תאילנד?'"

 

דליה בורג: "גלה מי צפה לך בתחת".

 

גדי נבון: "יותר משמעניין אותי מי צפתה לי בפרופיל מעניין אותי איפה היו האצבעות שלה באותו הזמן. עובדה."

 

אודין שדמי: "חלאס להזמין אותי ל"מי צפה לי בפרופיל"! לא רק שזה לא ממש איכפת לי, זה גם בטח בולשיט. אם אתם כל כך רוצים, בכל פעם שאני מחטטת לכם בפרופיל אני אעשה לכם פוק, שתדעו"

 

איל רופא: "אני הצצתי לך בפרופיל".

 

רובי טלפוס: "לכל וירוס יש מוצאי וירוס"

 

מיכה קראוס מציע להצטרף לקבוצה "מעניין לי את התחת מי צפה לי בפרופיל".

 

 

מי הטמבל שצפה לי בפרופיל?

ענבר גרינברג: "אין וירוסים טיפשיים יש אנשים טיפשים"

 

שחר טל: "נחמדה האפליקציה החדשה בפייסבוק שאומרת מי מהחברים שלך אהבל."

 

גל חן: "חברי פייסבוק יקרים: אנא, אל תזמינו אותי לאירוע המסביר לי איך לראות את כלל חברי בפיד. האמנו לי, אם אני לא רואה אתכם, יש לזה סיבה".

 

גיל ירדני: "חברי פייסבוק יקרים: שלושה חברים כבר התלוננו על וירוסי 'מי צפה בפרופיל שלי' מצד חבריהם, ורק אצלי ברשימה אין אף אחד טיפש מספיק כדי ליפול בפח. ישר כוח והמשיכו בעבודה הטובה!"

 

מי צפה לי בפרופיל? שמישהו יזמין משטרה!

הווירוס היה כל כך מטריד, שמשטרת ישראל התגייסה למגרו בסטטוס שפרסמה בדפייסבוק שלה: "וירוס בפייסבוק. וירוס אכזרי מסתובב בפייסבוק כל החברים ששולחים לכם הודעות בצ'אט, בהודעות, הזמנות לאירועים וכיו"ב לראות מי צפה לכם בפרופיל- זה וירוס. בשום פנים ואופן אל תלחצו על הקישור. בקיצור אל תלחצו על קישורים שלא נראים נורמליים".

 

כמה מהתגובות המוצלחות:

"וגם ברחוב: תיזהרו מאנשים שלא נראים נורמליים" (אנה קלמרס)

 

"ההודעות האלה של משטרת ישראל נראות לי חשודות" (אייל בן גיאת)

 

"ממתי משטרת ישראל מטפלת בוירוסים? לכו תתפסו אנסי ילדים ורוצחים" (תמר געש)

 

"הצ'אט התחיל לכתוב בערבית,למי שלא ניתקל,ראו הוזהרתם !!!!" (מונה אוסמו ביטון)

 

"חבר''ה אני מוריד בפני משטרת ישראל את הכובע תמיד האמנתי בהם הם עושים את עבודתם נכונה ומי אמר שהם לא עושים פה כלום בפייסבוק יישר כוח לכם באמת!!! ותודה!!" (נתנאל מלכה)

 

"כל הכבוד על היוזמה , ישר כח למשטרת ישראל ! רק חבל שאין שיטור או פיקוח אינטרנטי בפייסבוק שיכול למנוע סוסי טרויינים או וירוסים זדונים שמשבשים מערכות הפעלה במחשבים ברחבי הארץ כמו שיש באתרים אחרים" (יגל בן יאיר)

 

"ושוב תודה רבה למשטרת ישראל שעושה עבודתה נאמנה. אולי תקחו יום חופש ותבואו להרגע אצלנו בימית 2000?" (ימית ספארק המים - העמוד הרשמי)

 

אהובה אדלרמן כתבה: "לי נראה שההודעה הזו זה וירוס, כילו מישהו פרץ לפייס של המשטרה".

משטרת ישראל הגיבה: "אהובה- את יכולה להיות רגועה אף אחד לא פרץ לפייסבוק של המשטרה".

 

אבל זה בדיוק מה שווירוס היה כותב.

 

מי החליף את תמונת הפרופיל שלי?

כמעט מדי יום במשך שנה החליף טל שפיגל את תמונת הפרופיל שלו בפייסבוק. בכל פעם היה זה איור חדש, שבתוכו שולב פרצופו המזוהה של שפיגל – קרחת, משקפיים מיושנים וזקן מוקפד. "זה לא היה מתוכנן. זה התחיל לגמרי במקרה והפך למה שזה היום בזכות התמדה והנאה בעיקר", סיפר לי בראיון אימייל בתחילת השנה. "הבחירה של הרפרנסים היא אקראית, תרבות פופ בעיקר ומה שמתאים לי ונראה לי שיעבוד". בשבוע הבא (ו') יוצגו התמונות בתערוכת "תמונות פרופיל" בגלריית תאטרון חולון. הכניסה חופשית.

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

מי צפה בארכיון "מהנעשה במולטיספירה" שלי?

 

מי ביקר במולטיספירה בבלוג, בפייסבוק ובטוויטר שלי?

 

מי שלח לי פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף?

 

 

למה אלברט מוציא לשון? >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשו לי לייק אם נכנסתם לי לפרופיל
איור: maggie.byroo CC
מומלצים