שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך יוצרים משחק מחשב ב-48 שעות?
  בסוף השבוע הקרוב הולכים להיכתב כ-250 משחקי מחשב חדשים. איך? תחרות תכנות של משחקי מחשב המרתקת מתכנתים מכל העולם - והם הולכים לנסות לתכנת את המשחק המגניב ביותר שהם יכולים בתוך 48 שעות
  בסוף השבוע הקרוב הולכים להיכתב כ-250 משחקי מחשב חדשים בכל העולם. והחלק הטוב - כולם יהיו זמינים להורדה בחינם. לוּדוּם דֶר (Ludum Dare) היא תחרות בינלאומית וירטואלית למפתחים שמסגרתה עליהם לתכנת משחק מחשב ב-48 שעות בלבד.

   

  התחרות הקרובה תהיה ה-20 במספר של לודום דר, שהתחילה ב-2002. התחרות אמנם לא נושאת פרסים אבל עדיין מדרגים את כל המשחקים ויש בה זוכים ("על כאבוד", כמו שאומרים). מטרת התחרות היא לעודד מפתחים לצאת מהשיגרה שלהם ולתכנת משחק מחשב - משהו שמפתחים לרוב מבטיחים לעצמם אבל אף פעם לא מוצאים את הזמן לעשות את זה. התחרות מתקיימת באינטרנט ואין לה מקום מסוים שאליו צריך להגיע. כלומר כל אחד יכול להשתתף מביתו. "מטרת התחרות היא להושיב אותך ולגרום לך ליצור משהו", מספר לנו בראיון מייק קספרצק, מארגן התחרות.

   


  המשחק MazeShooter מהתחרות ה-18: "אויבים בתור נשקים"

   

   

  החוקים הם כאלה: ברגע ההזנקה חושפים מנהלי התחרות את הנושא שיאגד את כל המשחקים - נושאים כמו אויבים בתור נשקים, גילוי, תגובת שרשרת וצמיחה.
  על המפתחים לקחת את הנושא שהוגדר ולתת לו תפקיד מרכזי בעלילה של המשחק או בתפעולו. מרגע ההזנקה יש למפתחים 48 שעות לחשוב על רעיון, לתכנת את המשחק, להכין את הגרפיקה ולשלוח אותו גמור להנהלת התחרות. "הדדליין הקרוב מכריח מפתחים לחסוך בסירבול ולהתמקד במשחקיות", מסביר קספרצק. כל מפתח חייב לעבוד על המשחק שלו לבדו בלי להיעזר בצוות או עזרה חיצונית. מכיוון שמדובר בתחרות וירטואלית ללא פרסים, אין באמת אכיפה של הכללים האלה וכל התחרות מתנהלת על בסיס אמון בלבד. "אנחנו לא מציעים פרסים", אומר קספרצק, "אנחנו מאמינים שהפרס שלך הוא המשחק שיצרת. אתה צריך להעריך את המשחק שלך יותר מכל פרס שתקבל".

   

  עבור מפתחים שרוצים לעבוד בקבוצה לודום דר מקיימים תחרות מקבילה באותו זמן שנקראת Ludum Dare Jam. תחרות ה-Jam נמשכת 72 שעות, למפתחים מותר לעבוד בקבוצה ובסופה אין דירוג של המשחקים.

   

  המשחקים שמפותחים בלודום דר לרוב עשויים עם גרפיקה די בסיסית ומיושנת שמזכירה משחקים מלפני שני עשורים. זה הגיוני לגמרי בהתחשב בכך שמתכנתים אינם גרפיקאים ואין להם הרבה זמן להשקיע בזה. התוצאה: משחקים פשוטים, קלילים וכיפיים שרצים על מחשבים מודרנים. אה, כן, והם חינמיים לגמרי. למעשה, המפתחים מחוייבים לשחרר את המשחק ביחד עם קוד המקור שלו.

   

  בעוד כשבועיים יוכרזו הזוכים בתחרות ואנחנו נדאג לסקר את המשחקים המובילים בטבלה.

   


   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך יוצרים משחק מחשב ב-48 שעות?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים