שתף קטע נבחר

כתבת CBS שהותקפה בקהיר: "חשבתי שאמות"

לארה לוגן התראיינה לראשונה מאז שהותקפה מינית על ידי המון מצרי בכיכר א-תחריר. "הם נהנו לראות אותי כואבת וסובלת, חשבתי שזה יהיה מוות בייסורים". היא רוצה להמשיך לדווח מהעולם, אך לא תסקר יותר מהומות במדינות ערב

כתבת ערוץ CBS, לארה לוגן, שהותקפה מינית בכיכר א-תחריר ב-11 בפברואר חיכתה במשך חודשיים וחצי עד שאזרה אומץ לספר בפומבי על התקיפה המזעזעת. בראיון לעיתון "ניו יורק טיימס", לפני הופעה טלוויזיונית ראשונה מאז המקרה בתוכנית "60 דקות" של הערוץ בו היא מועסקת, היא תיארה כיצד המון זועם קרע את בגדיה והיכה אותה.

 

"במשך זמן רב הם אנסו אותי בידיהם", תיארה העיתונאית היפיפייה בראיון, שנמשך כ-40 דקות. היא שיחזרה את האירוע הטראומתי שהחל בסיור בכיכר א-תחריר אחרי התפטרות הנשיא מובארק. "קהיר עלתה באש מרוב חגיגה", סיפרה לוגן, "וברגע אחד הכל השתבש".


רגעים ספורים לפני התקיפה. לוגן וההמון המצרי (צילום: CBS)

  

אחד מאנשי צוות הצילום, אזרח מצרי, שמע אנשים בקרבתם מדברים על רצונם להוריד את מכנסיה של לוגן. "האנשים המקומיים שלנו אמרו שחייבים להסתלק משם. זה היה הרגע שבו אספסוף התנפל עלי", סיפרה כתבת ה-CBS. ההמון הצליח לנתק אותה מהצוות שלה למשך 25 דקות. "הם קרעו את הבגדים שלי לחתיכות".

 

בחלקים מהראיון ל"60 דקות" שפורסמו ב-CBS, לוגן הוסיפה: "לא היה לי ספק שהייתי בתהליך של מוות. חשבתי 'לא רק שאני הולכת למות, זה גם יהיה מוות בעינויים שעומד להימשך לעד'".

 

200-300 איש היכו אותה ונגעו בגופה בצורה מינית. לוגן נמנעה מלהיכנס לתיאורים גרפיים של מה שעבר עליה. "מה שהיכה אותי היה עד כמה הם אכזרים. הם נהנו לראות אותי כואבת וסובלת. זה הסית אותם לעוד אלימות".

אחרי 25 דקות שבמהלכן חשבה שזה הסוף שלה, חולצה לוגן על ידי קבוצת אזרחים וחיילים מצרים. אחרי האירוע הטראומתי, היא שבה מיד לארה"ב ואושפזה בבית חולים.

 

לדבריה, היא החליטה לספר על התקיפה בשם מיליוני נשים בעולם הסובלות מאלימות ותקיפות מהסוג הזה או אף גרועות יותר. "יש לך רק את המילים שלך. הפצעים הפיזיים מגלידים. הקורבן לא נושא על גופו שום הוכחה למה שקרה לו כמו מישהו איבד רגל או יד באפגניסטן".

 

לארה לוגן עומדת לשוב לתפקידה ככתבת הבינלאומית הראשית של CBS ותחזור לכסות את המלחמה באפגניסטן. אבל היא לא מתכוונת בשלב זה לכסות הפיכות המונים במזרח התיכון. "הייתי צריכה להקדיש יותר תשומת לב להתעללות בנשים בחברה הזו. נמנע מהן שוויון והמקומות הציבוריים אינם שייכים להן. גברים שולטים בהם וזה מאשרר את התפקיד המדכא של גברים בחברה". לוגן סיפרה שבין מכתבי התמיכה שקיבלה, בלט אחד מאשה קנדית שסיפרה כי נאנסה במונית בקהיר בחודש פברואר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוגן. "קהיר עלתה באש"
צילום: gettyimages imagebank
מומלצים