שתף קטע נבחר

בהלת האייפד 2: תורים ברחבי הארץ

המונים המתינו מהבוקר בתור מחוץ לחנויות שמכרו הבוקר לראשונה בישראל את האייפד 2, מחשב הלוח החדש מבית אפל. בתור: צעירים, מבוגרים, ונשים בהריון. חלק מהמוקדים הודיעו על הארכת המכירה אל תוך הלילה

<< פרטי אשראי מה-PSN מוצעים למכירה

 

השקת האייפד 2 בישראל החל מהבוקר (ו') לוותה בתורים ארוכים של לקוחות מחוץ למוקדי המכירה ברחבי הארץ. האייפד 2 הושק במקביל גם בחנויות אידיגיטל וגם בחנויות ביג בוקס ואופיס דיפו ובכל אחד מהמוקדים הורגשו מהבוקר ועד לשעות הצהריים המוקדמות תנועה ערה של אנשים

  

מספר חנויות התרוקנו מלקוחות לאחר שכבר בשעות הבוקר נמכרו כל היחידות שנשלחו אליהם. סניפי תל אביב וחיפה של איידיגיטל מכרו את המלאים הראשונים שלהם וממתינים כעת למשלוחים מהמחסנים שבמרכז הארץ.

  

 

גם בסניף אופיס דיפו בכפר סבא חיכו אנשים רבים מחוץ לחנות עוד לפני שהעובדים בכלל הגיעו. עם הגעת העובדים הם נאצלו להתמודד עם האנשים המאוכזבים ששמעו שהמוצר יגיע לחנות רק לקראת השעה אחת עשרה. במקום להמתין, כמעט ללא יוצא מן הכלל שילמו הלקוחות על מוצר מראש, ועזבו את החנות עד לקבלת שיחת הטלפון לאיסוף את המוצר. נירית, מנהלת הסניף סיפרה שלא רק שם הורגש לחץ ״סניפים קרובים סגרו תוך שעה סכומים של בין 80 ו-100 אלף ש״ח.

 


 


 

כדי לעמוד בעומס, הודיעו הסניפים של איידיגיטל על הארכת שעות הפתיחה של הקניונים בהם הם נמצאים: קניון דיזינגוף סנטר וקניון רמת אביב ישארו פתוחים עד 4 וסניף ראשון יישאר פתוחים עד עשר בלילה. הדבר לא מבטיח שהמלאי לא יאזל, אבל נציג החברה הבטיח כי החנויות נערכו גם לקחת הזמנות מראש מלקוחות במקרה זה.

 


 

ודוקא בסניף של איידיגיטל ת"א טוען הלקוח בן נופך, שהחנות מעכבת את הלקוחות מחוץ לחנות ויוצרת "תור מלאכותי, כדי שלתקשורת שהגיעה יהיה מה לצלם, על חשבון הלקוחות".

 

לידה בזמן ההמתנה לאייפד 

במפתיע, השקה מחשב הלוח השני של אפל עומדת בניגוד מוחלט להשקת האייפון. באותו אירוע, למרות השקעת עתק מצד החברות המשווקות וחברות הסלולר, הציבור הישראלי לא טרח לעמוד בתור. גם השקת האייפד הראשון לא לוותה בתורים, אבל הפעם משהו השתנה.

 


 

 


 

מי הישראלים שעומדים בתור? צעירים ומבוגרים ונשים רבות נראו מחוץ לחנויות. ברמת אביב המתינה אישה בהריון מתקדם לפתיחת השערים ובאותו הזמן החלה לקבל צירים. היא הבטיחה לבנה הבכור אייפד ביום שבו תלד, והיא תכננה להביא לבנה את מחשב הלוח יחד עם האח החדש.

 

לא פנאטים של אפל, מאוהבים

סוניה מטושבסקי המתינה בתור שלוש שעות. בבית יש לה כבר מקבוק ואייפון. ״אני לא פנאטית, אני מאוהבת״ היא אומרת "אבל אני לא מוכנה להסתכל על מוצרים אחרים". היא בטוחה שהאייפד יעזור לה בעבודתה בתיירות רפואית, כמחשב זמין ״כדי לכתוב חוות דעת רפואיות, לעקוב אחרי מצב הלקוחות. זה נראה לי הרבה יותר נוח״.

 


 

 


 

רוב העומדים בתור אותם שאלנו מספקים סיבות הרבה פחות מעשיות מסוניה. החל מ״זה מגניב״ וכלה בתשובה של אלעד, מאבטח שהשתחרר לאחרונה מהצבא, ״לא יודע, האמת. חשבתי שלא יהיה היסטריה אז באתי לפה בשתיים עשרה וכבר חיכיתי אז לא בא לי לעזוב״.

 

ויש גם את מי שמוכן לעשות נסיעות בשביל האייפד; רונן קייזרמן הגיע לנקודת המכירה בראשון לציון, אבל אחרי עמידה בתור של מעל לשעה החליט לנסות את מזלו בבאר שבע במקום. שם הוא מצא יחידה אחרונה בסניף של ביג בוקס.

 

החל מהיום: וידאו צ'ט של גוגל באנדרואיד >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשימת המתנה לאייפד 2
צילום: יהונתן זילבר וזיו קיטרו
מומלצים