שתף קטע נבחר

הקיוסק שמכר אלכוהול לנער שקפץ הסתבך בעבר

רק לפני חודש נסגרה זמנית הפיצוציה במרכז יהוד, שם רכש לפי החשד הנער בן ה-14 בקבוק וודקה, בעקבות מכירה לא חוקית של אלכוהול. אתמול הנפיקה המשטרה צו סגירה נוסף, אך הבעלים מתכוון לערער: בגיר רכש את הוודקה עבור הנער

הפיצוציה שסיפקה אלכוהול לקטין שקפץ לאחר מכן מהגג, כבר מכרה בעבר אלכוהול בניגוד לחוק. המשטרה איתרה באחרונה את בעל הקיוסק שבו רכשו הנער בן ה-14 וחבריו בקבוק וודקה, וגילתה שלעסק כבר יש עבר בעייתי בכל הנוגע למכירת אלכוהול. בשימוע שנערך אתמול (יום ו') לבעלים, גיל טולדנו, הוחלט לסגור את המקום ל-30 יום, כמקובל במקרים של מכירת אלכוהול לקטינים. אולם עורך דינו מתעקש: "המשטרה מנסה לרצות את דעת הקהל ולא לחקור את האמת".


 

הפיצוציה, אתמול. העסק מוכר למשטרה (צילום: הדר כהן)

 

במהלך חקירת משטרת מסובים, שבמהלכה נגבו עדויות הקטינים שהיו מעורבים במקרה, הסתבר כי רכשו בקבוק וודקה בניגוד לחוק ב"פיצוציית יהוד" ברחוב חתוכה שבמרכז העיר. העסק כבר מוכר למשטרה: בנובמבר אשתקד ניתנה לטולדנו התראה לאחר שהתעורר חשד שנעברה בו עבירה, ולפני כחודש נסגר העסק לעשרה ימים, לאחר שבשימוע נוסף התברר כי מכר אלכוהול אחרי השעה 23:00.

 

"לצערי, בעל העסק לא השכיל להישמע להוראות החוק", ציין קצין הרישוי בתחנת מסובים, רב-פקד מרק זאנה, שהורה על צו הסגירה. "בעקבות החקירה במקרה זה עולה כי הוא מכר אלכוהול לקטין, והמשקה גרם לנער לבצע מעשה פזיז שגרם לפציעה חמורה וכמעט אף למותו. שתיית האלכוהול בקרב בני הנוער הינה נגע חמור בחברה שיש לבערו בנחישות ובנחרצות".


הנער בבית החולים. "ניסה בעבר לרכוש אלכוהול" (צילום: הדר כהן) 

 

בשימוע טען טולדנו בתוקף כי איש מעובדי הפיצוציה לא מכר לקטין את האלכוהול, וסיפר כי כבר

ניסה בעבר לרכוש במקום אלכוהול עם תעודת הזהות של אחיו הגדול, אך סורב. לטענת טולדנו, בערב שקדם לקפיצה מהגג, שלח הקטין אדם בגיר לרכוש עבורו את בקבוק הוודקה. טולדנו הציג לחוקרים סרטון ממצלמות האבטחה שלכאורה מתעד את העסקה, וכן שיחה מוקלטת עם הבגיר, בה התוודה לכאורה בשלב מאוחר יותר כי אכן קנה עבור הנער את הוודקה.

 

"התנהגות המשטרה הייתה נמהרת ופוגענית", טוען עורך דינו של טולדנו, גיל באיער. לדבריו, בכוונתו להגיש מחר ערעור לבית המשפט על החלטת המשטרה לסגור את העסק. "אני חש שהתנהגות המשטרה נועדה לרצות את דעת הקהל ולא לחקור את האמת. המשטרה כלל לא טרחה לחקור את הבגיר שרכש את האלכוהול עבור הקטין. מרשי מעולם לא היה חשוד במכירת אלכוהול לקטינים בכל שבע שנות קיום העסק". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקיוסק. נסגר בערב
צילום: הדר כהן
הגג ממנו קפץ הנער
צילום: הדר כהן
עו"ד גיל באיער. יגיש ערעור
מומלצים