שתף קטע נבחר

היום: כהן נפרד מהמשטרה, דנינו ממונה למפכ"ל

רב-ניצב דודי כהן ייפרד היום מהמשטרה, ואת הפיקוד על המשטרה ייקח לידיו ניצב יוחנן דנינו. ynet יעביר שידור חי של האירוע. אחת המשימות הראשונות: מינוי שלושה מפקדי מחוזות

המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, יסיים הבוקר (יום א') את תפקידו ויעביר את הפיקוד על המשטרה לידיו של ניצב יוחנן דנינו. בטקס שיתקיים במשרד ראש הממשלה יקבל דנינו בבוקר את דרגותיו החדשות, ובהמשך יתקיים טקס חילופי התפקידים ברחבת המטה הארצי. ynet יעביר שידור חי של האירוע.

 

 

מי שכבר נפרד מהמפכ"ל היוצא הוא הנשיא שמעון פרס, שהודה לו בטקס שנערך ביום רביעי במטה הארצי. "אני שמח לומר שהעמדת במרכז את המלחמה בשחיתות", אמר פרס לכהן, "צריך הרבה אומץ לב, זו חזית קשה ותובענית בה אני גאה לומר שבישראל לוחמים בשחיתות".

 

רב-ניצב כהן, מצדו, הודה לפרס על התמיכה בו ובמשטרה ואמר כי למדינת ישראל "יש משטרה מצוינת". הוא הוסיף כי "משטרת ישראל היא נדבך מרכזי בחוסן הלאומי של מדינת ישראל. למשטרה הישגים רבים במלחמה עיקשת בפשיעה, בארגוני הפשיעה בעבירות הרחוב ובשחיתות הציבורית. ביצענו מהפכה כחולה לטובת ביטחון הציבור. יש למדינת ישראל משטרה מצוינת". 

 

ניצב דנינו, שמשרת זה 28 שנים במשטרה, שימש עד לאחרונה מפקד מחוז הדרום ולפני כן כראש אגף החקירות במשטרה. הליך מינויו למפכ"ל התעכב על רקע בדיקה שערך מבקר המדינה בנוגע

לתפקודו בפרשת רצח של שני סוכני מודיעין של המשטרה בשנת 2006.

 

היועץ המשפטי לממשלה הכשיר בדצמבר האחרון את מינוי דנינו, לקול מחאתו של המבקר מיכה לינדנשטראוס, שביקש להמתין עד לסיום הבדיקה. בדו"ח שפורסם בחודש שעבר, לא הטיל המבקר כל אחריות על דנינו.

 

אחת המשימות הראשונות של המפכ"ל החדש תהיה להכריז על סגל פיקוד חדש במשטרת ישראל. בין היתר יצטרך המפכ"ל למצוא קציני משטרה בכירים אשר יחליפו את שלושת הניצבים שסיימו את תפקידם לאחרונה וכעת סגניהם מחליפים אותם זמנית בתפקיד.

 

מדובר קודם כל באיוש העמדה שדנינו עצמו עזב לטובת הפיקוד על המשטרה - מפקד מחוז דרום. כמו כן, יש למנות מחליף לניצב אהרון פרנקו שעזב את מחוז ירושלים ומונה לנציב שירות בתי הסוהר, ולניצב שחר איילון שעזב את מחוז תל אביב ומונה לנציב הכבאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל היוצא, דודי כהן
צילום: גיל יוחנן
השוטר מספר 1, ממחר. יוחנן דנינו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים