שתף קטע נבחר

מה זה הרעש הזה? אה, חיסלו את בן-לאדן

סוהייב עתר דיווח בלילה בטוויטר שלו על רעשי מסוקים ופיצוצים שמפריעים לו לישון. כמה שעות אחר כך גילה שהוא דיווח בחי על לכידת הטרוריסט המבוקש ביותר בעולם וכעס על כך שקריסת החשמל מנעה ממנו להרתיח מים לקפה

"טוס מפה מסוק - לפני שאני מוציא את מחבט היתושים הענק שלי :-/" כך כתב בלילה (שעון ישראל) סוהייב עתר, בחשבון הטוויטר שלו כששמע מסוקים בסמוך לביתו. כמה שעות לאחר מכן כתב "או או, עכשיו אני הבחור שדיווח בחי על הפשיטה על בן-לאדן בלי לדעת על זה".

 

לעתר יש חשבון בטוויטר. הוא מתגורר באבוטובאד, פרבר של איסלמאבד, שם חוסל אוסמה בן-לאדן. לאחר שהתפרסם בתקשורת כמי שדיווח על החיסול של בן-לאדן,הוא מספר שקיבל פניות מכלי תקשורת, שהיה עסוק בלנקות את תיבת המייל שלו, ושהצטרפו עוקבים רבים לטוויטר שלו - כעת יש לו כ-12 אלף עוקבים. "מעניין", הוא כתב הבוקר (ב'), לא חשבתי שהשם שלי יוביל בטוויטר לפני שאוציא כמה אלבומי רוק וכמה תוכנות שיזכו בפרסים...."

 


 

על פי הדיווחים, בשעות הלילה כוחות הגיעו למתחם בו שהה בן-לאדן בשני מסוקים. עת'ר שעוד לא ידע מה קורה סביבו כתב שרעש מסוקים באזור בשעה אחת בלילה הוא דבר נדיר, ואחר כך צייץ: "החלון ממש רועד (...) אני מקווה שלא מתחיל משהו מסוכן". באחד מהמסוקים אירעה תקלה מכנית והכוח האמריקני השמיד את המסוק על הקרקע ומסוק אחר הגיע במקומו. לאחר שנשאל אם הוא יודע מה היה מקור הפיצוץ, עתר התלוצץ "נראה שמחבט הענק שלי עבד!" ופירסם קישור לידיעה על התרסקות המסוק כשהוא עדיין לא יודע מה גודל האירוע סביבו. אחר כך התנצל על הבדיחה.

 


מה זה הרעש הזה? צילום: AP

 

"הלך על השכונה"

בהמשך, עדיין בשעות הלילה, עתר התחיל להבין מה קורה, אבל עדיין לא ידע מה. "מכיוון שלטאליבן אין מסוקים (כנראה), ומכייון שאמורים שהם לא 'שלנו', כנראה שמדובר פה במצב מסובך", הוא כתב ואחרי זה אמר שאולי מדובר בכלל בעב"מ. "דיווח מנהג מונית", הוא כתב כשעתיים לאחר הציוץ הראשון שלו, "הצבא סגר את אזור ההתרסקות ומבצעים חיפוש מדלת לדלת".

 

בחלוף כמה שעות הוא כתב שהוא כנראה צריך לקחת את המפוח שלו, לפזר את ערפל הקרב כדי לראות מה באמת קרה. בשעות הבוקר המוקדמות, כשהתחילו להתפרסם הדיווחים על החיסול, עתר ציטט גולש אחר מטוויטר שכתב על כך, והוסיף "הנה, הלך על השכונה" - תרגום חופשי לביטוי הקשה לתרגום באנגלית "There goes the neighborhood". מיד אחר כך תהה מה המוזיקה המתאימה לשמוע בבית הקפה.

 

"אני צריך לישון", הוא כתב בבוקר, "אבל אוסמה היה חייב לבחור ביום הזה למות בו :-/". בזמן שהסטוריה מתרחשת כשני קילומטר מביתו (לדבריו), עתר דאג, ככל הנראה למה שרבים דואגים לו בבוקר אחרי לילה ללא שינה, לכך שהוא צריך להכין קפה וקשה לעשות זאת כאשר מערכת החשמל קרסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הפריע לו לישון. בן לאדן
צילום: AP
מומלצים