שתף קטע נבחר

תעש תפטר 500 עובדים באופן מיידי

דירקטוריון התעשייה הצבאית ביקש משרי האוצר והביטחון להפעיל תוכנית ביניים להתייעלות החברה, שתביא לפיטורי מאות עובדים. התוכנית הרחבה יותר כוללת האצת פינויים של כ-1,500 דונם ברמת השרון וחיפה ופיטוריהם של 950 עובדים

דירקטוריון התעשייה הצבאית (תעש) שהתכנס היום (ג') ביקש משרי האוצר והביטחון להפעיל תוכנית ביניים שגיבשה החברה, הכוללת צעדי התייעלות בסיוע ואישור המדינה. התוכנית כוללת, בין היתר, האצת פינוי של כ-1,500 דונם באזור רמת השרון וחיפה שיחל בתוך 6 חודשים ופיטוריהם של 950 עובדים.

 

 

עד לדיון וקידום החלטות גורמי הממשלה לגבי תוכנית הביניים, החליט הדירקטוריון והנחה את הנהלת החברה ליישם לאלתר את תהליך פיטוריהם של 500 מתוך 950 עובדים עודפים, תהליך עליו הוחלט כבר בינואר 2010 ואשר נדחה לאור בקשות שר הביטחון אהוד ברק. כמו כן, הנחה הדירקטוריון לסגור בלוח זמנים מואץ קווים אסטרטגיים שאין הצדקה כלכלית להמשך תפעולם ואחזקתם ואת מפעל קשת בקריית שמונה כדי לחסוך בעלויות.

 

כל זאת על רקע הדו"חות הכספיים של תעש אשר פורסמו בשבוע שעבר. הדו"חות הצביעו על שיפור משמעותי בתוצאות העיסקיות של החברה ביחס לשנת 2009 כתוצאה משינוי בתמהיל העסקים ובהתאמת מערכות נשק לצרכים של צה"ל ולקוחות בחו"ל.

 

תעש סיימה את שנת 2010 עם מכירות בגובה 1.9 מיליארד שקל, בדומה לשנת 2009. הרווח הגולמי של החברה עמד על 403 מיליון שקל שהם כ-21% מהמכירות, גידול משמעותי ביחס לרווח של 205 מיליון שקלים שהווה כ-11% מהמכירות בשנת 2009. ההפסד התפעולי ירד מ-142 מיליון שקל ל-51 מיליון שקל.

 

עוד דיווחה תעש כי ההפסד הנקי שלה ירד מ-254 מיליון ל-164 מיליון שקל. בניטרול הוצאות עודפות של כ-270 מיליון שקל, הנובעות מעודף עובדים שיש הסכמה בקרב כל הגורמים שאינם חיוניים לפעילותה העיסקית והוצאות מימון חריגות בגין הסדרי עבר מול הבעלים, הייתה תעש מציגה רווח תפעולי של כ-150 מיליון שקל ורווח נקי של כ-100 מיליון שקל.

 

מאיציק יהודה, יו"ר ארגון עובדי תעש, נמסר בתגובה כי "הדירקטוריון קורא לפטר עובדים בכדי להלחיץ את העובדים וההסתדרות ולגרום להם לאבד את זכויותיהם. יש פה טעות כלכלית וחוסר אחריות ביטחונית ולאומית. לא ניתן לפטר ולו עובד אחד. אנו רשאים לפעול מיידית ואנו עובדים על מוצרים שלמשרד הבטחון וראש הממשלה יש התעניינות אישית בהם. במידה ונהיה עם ידיים קשורות מאחורי הגב נפעל כחיה פצועה".


פורסם לראשונה 03/05/2011 17:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי תעש מפגינים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים