שתף קטע נבחר

הבלוגר שדיווח על בן-לאדן עושה כותרות

סוהייב עתר מאבוטבאד היה הראשון בעולם שדיווח על הריגת בן-לאדן בטוויטר - במקרה. מאז, הוא נרדף על ידי גורמי תקשורת שרק רוצים לשמוע מה יש לשכן של בן-לאדן לספר. והוא? הוא רק רוצה לחזור לישון

<< מיאו, חתולה: סרטוני דיבובי חיות

 

סוהייב עתר מאבוטבאד, שרק רצה לישון בשקט והתלונן בטוויטר על פיצוצים מטרידים בסביבה, היה הראשון שדיווח על הריגת בן-לאדן - ועכשיו הוא סלב רשת חדש עם אפילו פחות זמן שינה. בטוויטר שלו עתר מתלונן שמאז שדיווח בטעות על החיסול חברות החדשות בטלוויזיה, רדיו וברשת לא מפסיקות לחזר אחריו - CNN, אל-ג'זירה, MSNBC ורשתות מקומיות. "בין-לאדן מת. לא אני הרגתי אותו. אני יכול ללכת לישון עכשיו?" צייץ עתר המותש.

 

 

בין ראיון לראיון רשת עתר הספיק גם לגשת אל הריסות אחוזת בן-לאדן ולצלם רשמים מהאיזור, אותם העלה לבקשת עוקביו ועיתונאים לאינטרנט:

 

 


 


 


 


 


 


 


 

 

אמש הוא סיפר ל-CNN על הרגעים בהם כתב בחשבון שלו "טוס מפה מסוק, לפני שאני מוציא את מחבט היתושים הענק שלי" ו"או-או, עכשיו אני הבחור שדיווח בחי על הפשיטה על בן-לאדן בלי לדעת על זה" , שהפכו אותו בין ליל לאושיית רשת בעלת 102 אלף חברים בטוויטר.

 


 

עתר, איש תמיכה טכנית, סיפר לכתבת החדשות של CNN שכיוון שהוא עובד לילות, הוא תמיד ער בלילה עד הבוקר. בסביבות השעה אחת, בזמן שעבד הוא שמע מסוקים מעל העיר. לאחר כמה דקות כבר התחיל לחשוד. "הליקפוטרים פשוט עמדו באוויר מעל אבוטבאד, הבנתי שמשהו כנראה קרה". ואז התחילו ההפצצות.

 

 

 
בתגובה לשאלה איך בגלל קישר לראשונה בין הפיצוצים והמסוקים לבין ההתנקשות אם לא ידע שבן-לאדן בפקיסטן, ענה עתר שקרא גם על כך בטוויטר ועשה את ההקשר, "אני בקושי צופה בטלוויזיה, למען האמת בכלל לא ואין לי גם חיבור לדיוידי או לכבלים, רק לאינטרנט". לגבי כמות העוקבים ותהילת הרשת הפתאומית, עתר לא מתכוון לשנות דבר בחייו. אולי חוץ מלפתוח לעצמו עמוד פייסבוק. הוא בכלל עבר לאבוטבאד עם משפחתו כדי להנות מחיים שקטים יותר.

 
 

 מאיך שזה מסתמן כרגע, כנראה שעתר ייאלץ להמתין עד שהתקשורת והרשת ייעברו לנושא החדשותי החם הבא ובתקווה ישכחו את השכן המצייץ של בן-לאדן.
 
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק רצה להתלונן והפך לאייטם רשת
מומלצים