שתף קטע נבחר

סוף למשבר: מותר לשתות מהברז בקריית מוצקין

מקור הזיהום עוד לא ברור, אבל משרד הבריאות הסיר את ההגבלות שהטיל על צריכת מי השתייה בכל שכונות העיר

המים חזרו, אבל עוד אין מי שמשלם מחיר על הסבל לתושבים: כשבוע לאחר שהתגלה זיהום באספקת המים בקריית מוצקין, התיר משרד הבריאות לתושבים לשוב לצרוך את המים ללא הרתחה. בהודעה שמסר היום (ו') נכתב כי בדיקות מי השתייה בעיר התגלו כתקינות, ולפיכך אין צורך עוד לנקוט באמצעי זהירות. עם זאת, מקור הזיהום עדיין לא ברור ובמשרד הבריאות ובתאגיד המים "פלגי מוצקין", ממשיכים בבדיקות.

 

במשרד ציינו עוד שכבר אתמול התקבלו תוצאות תקינות בחלק מהשכונות. המגבלות על השימוש במים לשתייה הוטלו לאחר שביום שישי שעבר נתגלה זיהום באחת משש כניסות המים לעיר. בעקבות בדיקות חוזרות של משרד הבריאות, נמסר לתושבי העיר כי עליהם להרתיח את מי השתייה למשך שתי דקות לפחות. אולם הזיהום הלך והחמיר וביום שני נקבע כי השימוש במי ברז לשתייה בעיר אסור לחלוטין, ובשכונותיה הוצבו מכלי מים לחלוקה.


נמשכות הבדיקות לאיתור מקור הזיהום (צילום: אבישג שאר-ישוב)

  

עם זאת, ביומיים האחרונים חל שיפור הדרגתי באיכות המים, והתושבים הורשו לשוב ולשתות מים מורתחים. אתמול הוסר איום הזיהום משכונת נווה גנים בעיר, והיום שבו יתר תושבי קריית מוצקין לשגרה.

 

ממשרד הבריאות נמסר הבוקר כי כל הבדיקות שנערכו ביממה האחרונה בעיר היו תקינות, וכעת מתמקדים המאמצים בניסיון לאתר את מקור הזיהום ולהבטיח שלא ישוב. מתאגיד פלגי מוצקין נמסר כי נבדקים מספר כיוונים בדבר מקור הזיהום ואחד מהם הוא כי מי ביוב ממוסדות החינוך בעיר חלחלו במהלך חופשת הפסח ופגעו במערכת המים העירונית.

 

"במשך שלושה שבועות לא היו לימודים והמים לא זרמו במערכת, כך שייתכן שמים עומדים חלחלו באדמה וזה מקור הזיהום", אמר גורם בתאגיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביומיים האחרונים חל שיפור
צילום: אבישג שאר-ישוב
ברחבי העיר הוצבו מיכלי מים
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים