שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: גיל יוחנן

  הדמיה: כך ייראה היכל הזיכרון הלאומי בהר הרצל

  ביום הזיכרון בעוד שנתיים יונצחו הנופלים במערכות ישראל בהיכל זיכרון לאומי, שיוקם בהר הרצל בירושלים. מדי יום תתבצע שם אזכרה לנופלים באותו היום

  ישראל זוכרת היום (א') את 22,867 הנופלים במערכות ישראל ולא ירחק היום שבו יהיה היכל זיכרון לאומי, שבו ייחקקו שמות כל הנופלים בהר הרצל. כך נראה ההיכל בסרטון הדמיה שהוכן באחרונה עבור משרד הביטחון.

   

  בנייתו של ההיכל תחל בחודשים הקרובים ותושלם, על-פי התכנון, ביום הזיכרון בעוד שנתיים. שר הביטחון, אהוד ברק, הכריז לראשונה על הקמת ההיכל באפריל אשתקד וכעת נמצא הפרויקט בשלבי תכנון אחרונים.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, אריה מועלם, סיפר ש"כל שם יופיע על לבנה עם תאריך הנפילה ונר שיידלק ביום האזכרה".

   

  מדי בוקר תתקיים אזכרה לחיילים שנפלו באותו היום, על-ידי חזן צבאי, "וכך נוכל להתייחד עם זכרם של כל הנופלים". לדברי מועלם, הקמת היכל הזיכרון תיצור אחדות בכל הקשור להנצחת הנופלים, שכן חלקם אינם מוזכרים באנדרטאות השונות ואחרים ניתן למצוא בכמה אתרים. כמן כן הוא נותן מענה לפניות של הורים שכולים רבים, בעיקר מבוגרים, שחוששים שכאשר יילכו לעולמם, לא היה מי שיעשה את האזכרה ביום הנפילה.

   

  מקומו של האתר נבחר בהר הרצל, לנוכח העובדה שהמקום מבטא ממלכתיות ונערכים שם כל הטקסים הממלכתיים. המבנה עצמו ייבנה בצורת לפיד המתנשא לגובה של 18 מטר שתמיד יהיה דולק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זוכרים את הנופלים. היום בהר הרצל
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים