שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חוגגים עצמאות בבית הנשיא; 'ישראל היא גן פורח'

  במהלך הטקס המסורתי סקרו הנשיא פרס והרמטכ"ל גנץ מסדר של 120 חיילים מצטיינים, העניקו להם אותות ואז התפנו לשיר. גנץ: "נושאים תפילה לחזרת השבויים". נתניהו עקץ בחיוך את שר הביטחון" במבצע סבנה לשם שינוי הוא קיבל החלטה נכונה"

  בבית הנשיא בירושלים מתקיים בשעה זו הטקס המסורתי להענקת אותות ל-120 חיילים מצטיינים. האירוע נפתח במטס כבוד חגיגי של מטוסי ומסוקי קרב ומיד בסיומו סקרו הנשיא שמעון פרס והרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ את שורות החיילים המצטיינים.

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מיד עם סיום המסדר, החל המופע המרכזי על מדשאת בית הנשיא בהנחיית אבי קושניר. המנהיגים ניסו את כוחם גם בשירה: הנשיא פרס בחר לשיר את "הן אפשר" יחד עם מירי מסיקה, ראש הממשלה החליט לשיר את "ירושלים של זהב" עם קובי אפללו, ושר הביטחון אהוד ברק בחר את "הנני כאן" ושר אותו עם הראל סקעת. את הרמטכ"ל ליוו כוכבי הלהקות הצבאיות ובהם משי קליינשטיין, בתם של רמי קליינשטיין והזמרת ריטה. 

   

  הנשיא בירך את החיילים המצטיינים ואמר כי "120 מצטייני צה"ל מחממים את לב העם ונושאים את לפיד עתידו". עוד הוסיף הנשיא כי ישראל הוכיחה "שמאדמה סרבנית אפשר ליצור גן פורח. אני בטוח שהאזור כולו ילמד שאין עתיד לטרור, אין טעם לרודנות ושיש צורך אמיתי בחירות לעם ובכבוד לאדם".

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "קחו ארץ נפלאה זו על שכמכם הרחב והרענן. שאו אותה משכמכם ומעלה. אל תהססו לעצב מחדש את המחר ולעצבו בגדול", הוסיף פרס וסיכם את דבריו בקריאה "תחי מדינת ישראל".

   

  נתניהו סיפר בדבריו על זכרונותיו ממבצע סבנה, ועקץ בחיוך את שר הביטחון: "היה ויכוח נוקב ביני לבין אחי יוני מי ייכנס לשם. היינו 13 חיילים ולשם שינוי אהוד קיבל כאן החלטה נכונה". ראש הממשלה מיהר לתקן את דבריו ואמר: "לא לשם שינוי. הוא הוציא את יוני והכניס אותי ואני ספגתי שם כדור, ואני אומר זה לא שינה את יחסי אל אהוד כהוא זה".

   

  הרמטכ"ל גנץ בירך אף הוא את החיילים המצטיינים וכי דרכם ניתן להבין את רוח צה"ל ואת ערכיו.

   "ביום חג זה אנו ממשיכים לחבק את המשפחות השכולות וזוכרים את אלה שלא זכו להיות עמו כאן. אנו גם נושאים תפילה להחזרת השבויים, בהם גלעד שליט".

   

  אחד החיילים המצטיינים, סמ"ר ניצן אפק, מפקד טנק מרכבה בחטיבה 188 של השריון, שוחח עם ynet רגע לפני שקיבל את תעודת ההצטיינות, ואמר: "ברגע שאתה לוקח את התפקיד ברצינות, מעמיד את הפלוגה בראש ומוכן לעשות הכול בשביל החיילים - זה מה שנותן את ההרגשה הטובה בסופו של יום. הדבר החשוב ביותר מבחינתי זה לראות שלחיילים שלי יש את המענה הכי טוב, הציוד הכי טוב ולהראות להם את ההערכה כלפיהם גם בדברים הקטנים".

   

  ynet העביר בשידור חי את הטקס

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סוקרים את המסדר
  צילום: גיל יוחנן
  יחד עם החיילים המצטיינים
  צילום: גיל יוחנן
  אפק. "לוקח את התפקיד ברצינות"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים