שתף קטע נבחר

השגרירות בקהיר חגגה עצמאות עם מאות מוזמנים

יותר מ-400 בני אדם חגגו עם הדיפלומטים הישראלים את יום הולדתה ה-63 של מדינת ישראל. במסיבה השתתפו גם בכירים מצריים מהתחום המדיני, שהביעו רצון לשמור על יחסים טובים

יום הולדת לישראל בקהיר, בצל המהפכה: השגרירות הישראלית במצרים חגגה אתמול (יום ג') את יום העצמאות ה-63. תחת אבטחה כבדה הגיעו לשגרירות בקהיר יותר מ-400 מוזמנים, ביניהם אישים מצריים בכירים מהתחום המדיני.

 

 

מאז הדחת הנשיא חוסני מובארק הקפידו בשגרירות לשמור על פרופיל נמוך כדי לא למשוך תשומת לב מיותרת בשל אי הוודאות הביטחונית. אבל אתמול, חרגו הדיפלומטים הישראלים ממנהגם והזמינו את כל הסגל הדיפלומטי לחגיגת יום העצמאות.


השגריר לבנון חגג עצמאות עם יותר מ-400 מוזמנים בשגרירות בקהיר

 

לשגרירות הישראלית הגיעו יותר מ-400 מוזמנים, ביניהם שגרירים, דיפלומטים ואנשי ציבור. בין

הנוכחים היו גם אישים מצריים בכירים מהתחום המדיני, מתחום התקשורת ומעולם התרבות.

 

בשיחות שקטות עם השגריר הישראלי יצחק לבנון, הביעו המצרים חום רב ורצון לשמור על יחסים טובים בין המדינות, על אף ההתפתחויות המדאיגות בתקופה האחרונה. השגריר, מצדו, הביע בדברים שנשא בפני האורחים תקווה כי השינויים האזוריים ישפיעו לטובה על כל המדינות באזור, ובהן ישראל.

 

רק בשבוע שעבר הפגינו מול השגרירות מאות בני אדם, שהניפו את דגלי פלסטין וקראו לפתוח באינתיפאדה שלישית נגד ישראל ב"יום הנכבה". חלקם קראו לבטל את הסכם השלום בין ישראל למצרים ולהפסיק את מכירת הגז. הצבא המצרי איבטח את השגרירות בזמן ההפגנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים