שתף קטע נבחר

חיילים בתור לאוטובוס: 'לא חושבים עלינו, חוצפה'

במקום לחזור לחופשת סוף השבוע בנוחות, מצאו עצמם החיילים מצטופפים על רציפי התחנה המרכזית בתל אביב עקב שביתת עובדי הרכבת. "לא ישנתי בלילה, אני הרוס ועכשיו מצפה לי הטרטור הזה", התלוננו, "יש גבול לכל דבר, גם אם הם צודקים"

חברת הרכבת הודיעה כי התנועה על הפסים מתחדשת לאיטה, אולם לחיילים הרבים שציפו לחזור הביתה לסופ"ש, זה כבר לא עזר. רציפי האוטובוסים בתחנה המרכזית בתל אביב התמלאו הבוקר (יום ה') בנוסעים מתוסכלים, בהם לובשי מדים רבים. "לא ישנתי בלילה, אני הרוס ועכשיו מצפה לי הטרטור הזה, במקום להגיע כבר הביתה ולנוח", הלין אחד מהם, "מה לא חושבים עלינו החיילים?"

 

הרכבת שובתת - כל העדכונים ב-ynet:

תקועים? הגיבו בעמוד הפייסבוק של ynet

 

החייל מאור ביטון סיפר כי במקום לנסוע ישירות הביתה ברכבת, הגיע לתל אביב ו"עכשיו אני צריך לנסוע באוטובוס שעתיים הביתה. מה זה הדבר הזה? זו חוצפה. ברכבת לפחות הרמקול מעיר אותי בתחנה אם אני נרדם, אבל באוטובוס כבר קרה לי שהתעוררתי בסוף הקו. יש גבול לכל דבר, גם אם הם צודקים. הם היו צריכים להתחשב בחיילים ובאזרחים, ולעשות משהו יותר עדין במקום לעשות שרירים".

 

"הייתי בדרך לרכבת והתקשרתי לשירות הלקוחות ואמרו לי שאין רכבות, אז באתי לכאן", הוסיף אביעד בר חיים, גם הוא חייל בחובה. "זה מאוד בעייתי, במיוחד לנו החיילים, שתמיד יש לנו עומס בימים ראשון וחמישי. אני חושב שזה פשוט מיותר, באמת מיותר".


התסכול אינו רק מנת חלקם של לובשי המדים. גם האזרחים שהתקבצו עמם על הרציפים בתחנה המרכזית, חלקו את תחושותיהם הקשות. "ציפיתי כבר להיות על הרכבת אבל היה סגור, אז באתי לפה", סיפר עילאי ברנהולץ, שהיה בדרך לפגישה בכפר סבא. "הרכבת כל כך יותר נעימה מהאוטובוס, חבל שיש שם שביתה".

 

הוא תולה את האשם בעובדי הרכבת: "השביתה זה עניין טיפוסי ישראלי של עובדי מדינה. לרוב האנשים אין אפשרות לשבות והם חייבים ללכת לעבודה, אבל עובדי מדינה חושבים שהם ראש ממשלה או משהו, וכל אחד חושב שהוא מחליט מה יהיה. הם לא כל כך שמים לב לזה שהאזרחים של המדינה צריכים אותם", הוסיף ברנהולץ. "אני אומר כל הכבוד לאוטובוסים שלפחות הם לא שובתים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התור לאוטובוסים בבאר שבע. "גם ככה עמוס"
צילום: רועי עידן
עילאי ברנהולץ. "לפחות האוטובוסים לא שובתים"
צילום: בועז פיילר
מומלצים