שתף קטע נבחר

אמנון שואל: המסך כחול, מה עושים?

המדור שמציע לכם קודם לכבות ולהדליק חוזר: אמנון שואל עונה לכם על שאלות חומרה וציוד היקפי, אנחנו עונים, ויפה מאוורר אחד קודם

<< המולטיספירה זוכרת 

 

בשבוע שעבר למדנו אין להחליף טפטים בחלונות 7 ולהתאקלם לסביבת העבודה החדשה מבית מיקרוסופט. עכשיו כשאתם כבר ספצים, התפנינו לענות על שאלות החומרה שלכם. בשבוע הבא נמשיך לענות על שאלות חומרה וציוד היקפי. העכבר שלכם לא מגיב? מקש Ctrl נתקע? שלחו לנו את כל השאלות בנושא בטופס שבלינק הזה .

 

*המדור מנוסח בלשון אמנון אך מיועד לכל השמות כאחד.

 

בפרקים הקודמים של אמנון שואל:

אמנון שואל: איך מחליפים טפט בחלונות 7?

אמנון שואל: הסוללה, היא ערה?

אמנון שואל: Flash לאייפון, יש?

אמנון שואל: מה לא בסדר באייפון שלי?

אמנון שואל: איך מעלימים אלבומים בפייסבוק?

אמנון שואל: איך מתעלמים בסטייל בפייסבוק?

אמנון שואל: איך נגמלים מפארמוויל?

אמנון שואל: פותחים שולחן (עבודה)

אמנון שואל: שובו של הכרום

אמנון שואל: איך עובדים עם כרום?

אמנון שואל, ערוץ מחשבים עונה

אמנון שואל: איך עושים דברים בג'ימייל?

 

אמנון שואל: יש לי מחשב נייד קומפק סי.קיו 61 עם משטח מגע (Touch Pad) המתפקד כעכבר עם גלגלת. מאז ששדרגתי ל-7 היא לא עובדת. מה עושים?

שאלה מצויינת, אמנון. מסתבר שלהרבה משתמשי יש בעיה עם תפקוד העכבר או משטח המגע לאחר השדרוג לחלונות 7. באתר החומרה של מיקרוסופט קיימים דרייברים לסוגים רבים של עכברים ומקלדות, נייחות ואלחוטיות.

 

אבל במקום לנבור בעמוד של מיקרוסופט:

1. גש לעמוד הדרייברים באתר HP (שאחרית היום על המותג של קומפק) ובחר את הדרייבר הנחוץ לך לפי דגם המחשב. איך תדע מה הדגם המדויק שלך? בדרך כלל המספר השלם יופיע בניידי HP בחלק הימני העליון שמעל המקלדת, או בחלק התחתון של הנייד (הפוך את המחשב, צריכה להיות שם מדבקה עם ברקוד). אם שני אלו לא קיימים - חפש את ההוראות המקוריות שקיבלת עם המחשב.

 


 


 

2. גילית מה הדגם? לחץ על הלינק לדרייבר הרלבנטי. בעמוד החדש באתר קומפק, לחץ על מקש ה-Download או Obtain Software.

 


 

3. בסיום ההורדה לחץ על הקובץ במחשב שלך, והדרייבר יותקן.

 

אמנונית שואלת: יש לי מסך שהתחיל להראות הכל בכחול-ירוק. מה לעשות?

הי אמנונית. יכולות להיות מספר סיבות להופעת גוון ירקרק-כחלכל על מסך המחשב שלך: אם את משתמשת ב-LCD יכול להיות שהקריסל הנוזלי נפגם, אם ב-CRT ייתכן שהמסך כבר ישן והשפורפרת התקלקלה. אך הסיבה השכיחה ביותר לתופעה היא דווקא בעיה בכבל שמחבר בין המחשב למסך.

 

1. נתקי את כבל ה-VGA מהמחשב ומהמסך. הכבל נראה כך:

 

 


 

2. חברי את הכבל מחדש. הבעיה נפתרה? אם לא, הסתכלי שכל הפינים שלמים ולא מעוקמים, ושהכנסת את הכבל עד הסוף לשתי הכניסות. אם לא נראית בעיה בכבל ובחיבורים, מומלץ להחליף את הכבל. עדיין לא עובד? כנראה שמדובר בבעיה במסך או בכרטיס המסך.

 

אמנון מחומם שואל: הצילו! כל פעם שאני מדליק את המחשב הנייח שלי הוא עושה המון רעש ונכבה. מה קרה לו?

ובכן אמנון, צר לי, אבל ככל הנראה שהמאוורר של המעבד שלך הפסיק לעבוד. תהיה נשיפתו צרורה בצרור המארז. אם אתה רוצה להיות בטוח, פתח את המארז ובדוק האם המאוורר מתסובב בהדלקה הבאה שלו, או הכנס ל-Bios של המחשב ובדוק את טמפרטורת המעבד ( ) - אבל באופן כללי, אם המחשב נכבה לא מומלץ לנסות להדליק אותו שוב, כי רכיבי חומרה עלולים להתחמם יתר על המידה ולקבל נזק תמידי.

 

מי שמבין איך לנבור בקרבי המחשב יכול לקנות מאוורר מעבד חדש ולהחליף את הישן בתנאים סטריליים. אבל אם אתם פחות מבינים - קחו אותו לטכנאי או קרוב משפחה סנג'ר-תמיכה שאתם סומכים עליו.

 

המאווררים נוטים להפסיק לעבוד כתוצאה מאבק מרובה. נקיון באמצעות ספריי לחץ אוויר פעם בחודש ימנע את הבעיה. הנה עוד דרכים לשמור על המחשב נקי, כך שלא יגיע למצב של חימום יתר. אל תחכו לפסח:

 

 

אמנון הכפול שואל: יש לי בבית מחשב נייח עם ראוטר/מודם קווי+אלחוטי, שאליו מחובר גם מחשב נייד. יש לנו בבית קו אינטרנט נוסף עם ראוטר, אליו מחוברים 2 נייחים + נייד. כשאני מנסה להתחבר עם המחשב הנייד הראשון לרשת השנייה, המחשב מזהה את הרשת אבל לא מתחבר. לא הצלחתי להבין איפה הבעיה.

היי, אמנון. הבעיה היא כנראה בראוטר ולא במחשב.

 

ברוב המוחלט של הראוטרים יש הגדרה שנקרת DHCP שתפקידה לחלק בין המחשבים המחוברים אליה כתובות IP פנימיות. ברשתות בהן ה-DHCP מופעל כל מחשב פשוט יכול להתחבר לראוטר ולהתחיל לעבוד. ברשתות בהן ה-DHCP כבוי המחשבים לא יהיו מזוהים עד שלא יתנו לעצמם כתובת IP פנימית.

 

חפש בהגדרות הראוטר שלך את הגדרת ה-DHCP. אם היא כבויה, הדלק אותה. במחשב שלך תצטרך להזין כתובת IP באופן ידני. אם היא דלוקה והמחשב שלך עדיין "מייבא כתובת רשת" תיאלץ לפנות לטכנאי רשתות.

 

גוגל משיקה שירות מוזיקה מהעננים >>

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים