שתף קטע נבחר

האחים המוסלמים: הפלסטינים משלמים על השואה

עיסאם אל-אריאן, ממנהיגי הארגון, טען כי הפלסטינים משלמים כיום את המחיר על מה שהנאצים עשו, והבהיר שלא הערבים מאיימים על ישראל אלא נתניהו וליברמן עצמם: "אם לא תשתנה המדיניות, ישראל תהרוס את עצמה"

"החלום שלי הוא לחיות יחד כמו שחיינו לפני מדינת ישראל. חיינו בשלום. אז לא היו לנו מעולם עימותים" - כך טען אחד ממנהיגי הארגון המצרי "האחים המוסלמים", עיסאם אל-אריאן. בראיון שפורסם בסוף השבוע בעיתון "וושינגטון פוסט", אמר אל-אריאן כי ארגונו לא מאיים על ישראל, ולא מעוניין בביטול הסכם השלום עמה.

 

 

בהתייחסו לעימותים המתמשכים בין ישראל לפלסטינים, טען אל-אריאן כי ישראל נוקמת בפלסטינים על שואת היהודים במלחמת העולם השנייה. "האמריקנים והאירופים הביאו לאדמתנו את העימות שיצר היטלר", אמר, "השואה הייתה טבח נגד גזע, נגד דת. זהו פשע גדול באמת, אבל אי אפשר להאשים אותנו בזה. למה הפלסטינים משלמים את המחיר של הנאצים?".


"לא מאיימים על ישראל". נציגי "האחים המוסלמים" במצרים (צילום: AFP)

 

אל-אריאן הבהיר כי "האחים המוסלמים" לא שואפים לבטל את הסכם השלום עם ישראל. "המדינה תקיים את ההסכם", אמר. "זו החלטה של הפרלמנט. גם הצבא אמר וגם אנחנו אומרים שאנחנו לא יכולים לבטל את ההסכם על-ידי החלטה מילולית. להסכמים יש כללים וחייבים לכבד אותם בשני הצדדים. כשצד אחד לא מכבד

את ההסכם, הקהילה הבינלאומית חייבת לאלץ אותו לעשות זאת".

 

הוא האשים את הממשל האמריקני בחד-צדדיות לטובת ישראל, והזהיר את האמריקנים כי אם לא יבחנו מחדש וישנו את דרכי הפעולה שלהם באזור המזרח התיכון, הם עלולים "להפסיד" את האזור.

 

"אנחנו לא מאיימים על ישראל", הסביר אל-אריאן. הוא הבהיר כי הנוכחות הצבאית של צבא מצרים בסיני אינה מסוכנת, וטען כי ישראל "לא נתונה לאיומים של ערבים. היא פוגעת בעצמה על ידי המדיניות שלה, היא תחת איומים בתוך ישראל, ממנהיגים כמו בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן".

 

אל-אריאן הוסיף: "למדתי את החברה בישראל, אני מכיר את המאבק הזה ואת המדינה הזו. החלום שלי הוא לא להרוס את ישראל. אבל אם היא לא תשנה את המדיניות שלה נגד ערבים ונגד יהודים, היא יכולה להרוס את עצמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"פעם חיינו בשלום". אל-אריאן
צילום: AP
הפגנות "האחים המוסלמים" בקהיר
צילום: איי פי
מומלצים