שתף קטע נבחר

מצרים: איסור פרסום במשפט הריגול למען ישראל

בית המשפט בקהיר הטיל ערפול מוחלט על משפטו של טארק חסן, שנאשם בריגול למען ישראל, בשל "אינטרסים ביטחוניים". בין השאר נטען כי העביר פרטים על תוכנית הגרעין הסורית

מצרים מנסה למנוע דליפת פרטים על רשת הריגול שפעלה משטחה למען ישראל. בית המשפט בקהיר הטיל אמש (שבת) צו איסור פרסום גורף על כל פרטי המשפט בו נאשם איש העסקים, טארק חסן, בריגול למען ישראל. בישראל טענו כי לא קיבלו שום מידע על הנושא.

  

 

חסן, אזרח מצרי, נאשם בהשתייכות לרשת ריגול במסגרתה נאסף לכאורה מידע ממצרים, סוריה ולבנון למען ישראל. הוא נאשם כי יצר קשר עם סוכנים במטרה לאסוף מידע על רשתות התקשורת במדינות הערביות וכן להשיג פרטים על תוכנית הגרעין הסורית. בפרשה נאשמים גם שני אזרחים ישראלים שנמלטו ממצרים, והמשפט נגדם מתנהל שלא בנוכחותם.

 

במהלך המשפט כינתה התביעה את חסן "בוגד" והאשימה את ישראל כי היא ממשיכה לגייס מרגלים גם בעיתות של שלום. בית המשפט הטיל את צו איסור הפרסום מפאת "אינטרסים לאומיים ביטחוניים". מחר צפויה ההגנה להציג את טיעוניה.

 

כתב האישום נגד חסן הוגש בחודש דצמבר האחרון, אז הוגשו גם כתבי האישום נגד הנמלטים הישראלים. חסן, שעמד

בראש חברת מסחר קטנה. נעצר בחודש אוגוסט - שלושה חודשים אחרי ששירותי הביטחון המצרים גילו על קיומה של רשת הריגול. מרגע מעצרו ניהלה מצרים חקירה בניסיון לחשוף מעורבים נוספים, שסייעו לרשת בין היתר בגיוס סוכנים במצרים, סוריה ולבנון. מצרים אף פנתה לאינטרפול בבקשה לעצור את שני הישראלים שנמלטו.

 

על-פי האישומים, רשת הריגול הקימה שני מרכזי תקשורת, בלונדון ובקהיר, שבאמצעותם נערכו לפחות 15 האזנות לשיחות טלפוניות שניהלו בכירי ממשל מצרים. ממרכזי התקשורת הללו הועברו השיחות למרכז תקשורת נוסף - בתל-אביב.


פורסם לראשונה 14/05/2011 23:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשת הריגול אספה מידע ממצרים, סוריה ולבנון
צילום: AFP
מומלצים